Reese's Orieškové maslá

Orieškové maslá od výrobcu Reese's sú kvalitné nutrične vyvážené maslá, vhodné pre športovcov a vyznávačov zdravého životného štýlu. Ich výhodou je ich lahodná chuť, skvelá textúra vďaka rozdrveniu orieškov, a navyše sú aj zdravé. Majú vysoký obsah bielkovín, vlákniny, antioxidantov, vitamíny, minerály, ako vitamín E, magnézium alebo zinok, zdravé tuky a omega-3 mastné kyseliny, ktoré znižujú cholesterol a krvný tlak.

MASLÁ PODĽA DRUHU ORECHOV

Orieškové maslá sa podľa druhu orieškov, z ktorých sú vyrobené, delia na kešu maslo, mandľové maslo, lieskové maslo, píniové maslo a špecifickým druhom sú arašidové maslá. Okrem týchto môžete natrafiť aj na maslo zmiešané z viacerých druhov orieškov. Aj keď má väčšina orieškov takmer rovnaké vlastnosti, predsa len sa v niečom líšia a telu dodávajú zdraviu prospešné látky v rôznom pomere.


Kešu maslo

Kešu oriešky, z ktorých je kešu maslo vyrobené, sú výborným zdrojom vitamínov, bielkovín a zdravých tukov. Oproti iným orechom obsahujú kešu oriešky najmenej tukov a až 80 % z nich tvoria nenasýtené mastné kyseliny. Hojné zastúpenie mononenasýtených mastných kyselín, ktorých množstvo je približne rovnaké ako v olivovom oleji, dokáže redukovať hladinu  triacylglycerolov v krvi. Okrem toho, kešu maslo je taktiež výborným zdrojom medi. Veď už jedna bežná dávka kešu masla dokáže poskytnúť telu kompletnú odporúčanú dennú dávku medi.

 

Aby získalo kešu maslo výraznú chuť a špecifickú textúru, pred mixovaním sa všetky kešu oriešky opražia. Takto pripravené kešu maslo môžete využiť ako zdravú a chutnú nátierku na akékoľvek pečivo. Využitie kešu masla v kuchyni je naozaj široké – môžete ho použiť ako súčasť svojich proteínových nápojov, ako surovinu do rôznych sladkých či slaných jedál pripravovaných na woku alebo panvici. V chudnutí a udržiavaní si optimálnej telesnej hmotnosti pomáha kešu maslo aj vďaka veľkému množstvu tukov, ktoré obohacujú sýtosť jedál a vy tak v skutočnosti zjete oveľa menej. To potvrdzujú aj vedecké štúdie, podľa ktorých konzumácia kešu orechov výrazne znižuje riziko obezity. Kešu orechy sú taktiež dobrým zdrojom vitamínu K, bez ktorého by trpeli vaše kosti častými zlomeninami alebo osteoporózou.

 

Výhody kešu masla:

●  veľká energetická hodnota (2600 kJ v 100 g množstve)
●  znižujú riziko vzniku žlčových kameňov
●  kešu orechy sú antioxidantmi a znižujú riziko rakoviny pečene a zažívacieho traktu
●  minerály ako draslík a horčík zabraňujú kostnej demineralizácii
●  široké využitie

 

Arašidové maslo

Pochúťka známa z mnohých amerických filmov sa postupom času stala obľúbenou potravinou aj v našich končinách. Na arašidové maslo môžete v ponuke obchodov naraziť aj pod názvom arašidová nátierka, arašidová kaša alebo arašidový krém. Arašidové maslo má špecifickú sladko-slanú chuť a aj keď arašidy nepatria medzi orechy, arašidová nátierka predsa len trochu chuťovo pripomína pražené oriešky.

 

Existuje viacero druhov arašidového krému. Arašidové maslo so slanou príchuťou neobsahuje žiadny prídavný cukor, takže z pohľadu účinku na organizmus človeka je toto arašidové maslo zdravšie. Sladké arašidové maslo naopak obsahuje štipku cukru a pre niektorých ľudí môže byť jeho sladká chuť prívetivejšia. Samozrejme, najzdravšie je 100% arašidové maslo bez akýchkoľvek prídavných látok a so 100% obsahom mletých arašidov.

 

Výhody arašidového masla:

●  zdravá alternatíva bežného masla z mlieka
●  obsahuje zdravé nenasýtené tuky
●  vysoká energetická hodnota (2500 kJ na 100 g)
●  vysoký obsah minerálov a vitamínov
●  široké využitie

 

Mandľové maslo

Mandle sú vďaka zdraviu pozitívnym vlastnostiam označujú ako kráľovná orechov. Maslo vyrobené z mandlí je plné bielkovín, sacharidov, tukov a okrem nich obsahuje tiež draslík, horčík a množstvo vitamínov. Mandľové maslo je potravina s lahodnou chuťou a vysokým podielom vitamínu E, ktorý podporuje zdravé starnutie, má antioxidačné vlastnosti a bráni vzniku Alzheimerovej chorobe. Veľký obsah poly-nenasýtených tukov plní preventívnu funkciu proti srdcovo-cievnym ochoreniam a stará sa o zdravú srdcovú aktivitu a cholesterol. Vďaka veľkému podielu bielkovín je mandľové maslo výborným doplnkom vysoko kalorickej stravy pre všetkých aktívnych športovcov. O zdravú funkciu svalov a ich bezchybný rast sa stará maslo z mandlí vďaka bohatému zastúpeniu horčíka.

 

Ak porovnáme mandľové maslo s arašidovým, tak medzi hlavné plusy mandľového krému patrí 2-krát nižší počet mastných kyselín a menej omega-6 mastných kyselín. Okrem toho, mandľové maslo je surovina aj s vyšším obsahom vláknin. Mandľové maslo môžete konzumovať ako nátierku na zdravé pečivo alebo ho primiešať do proteínov, receptov rôznych sladkých maškŕt či použiť ako súčasť smoothie a jogurtov. Alebo ochutnajte mandľové maslo s banánom a čokoládou, to je kombinácia, ktorej podľahli aj tí najvytrvalejší.

 

Výhody mandľového masla:

●  vysoký obsah bielkovín a zdravých tukov
●  veľký podiel vitamínu E a horčíka
●  chráni pred ochoreniami srdcovo-cievneho systému
●  podporuje zdravú srdcovú funkciu
●  široké využitie

 

Lieskové maslo

Asi najznámejším lieskovým maslom je nugát alebo Nutella – čokoládová nátierka s obsahom lieskových orieškov, ktorá ale so zdravým životným štýlom nemá toho veľa spoločného. Maslo z lieskových orieškov organizmu zabezpečuje množstvo vlákniny, má vysoký obsah vitamínov a minerálov. Výnimočnosť lieskových orieškov spočíva v bohatom obsahu kyseliny listovej, ktorá patrí medzi vitamíny zabezpečujúce látkovú premenu bielkovín a nukleónových kyselín. V skratke, kyselina listová (vitamín B9) sa stará v ľudskom tele o tvorbu, obnovu a zdravú funkciu buniek.

 

Lieskové maslo so 100% obsahom lieskových orieškov môže byť veľmi účinnou prevenciou pred mnohými civilizačnými ochoreniami, ako je rakovina alebo kardiovaskulárne onemocnenia. To všetko najmä vďaka vyváženému pomeru nasýtených a nenasýtených tukov, ktoré znižujú obsah zlého cholesterolu v krvi. Maslo z lieskovcov taktiež podporuje trávenie, detoxikáciu hrubého čreva a stará sa aj o pravidelné vyprázdňovanie.

 

Lieskové maslo má kombináciu sladkej a kyslej chutí. Zaujímavý kompromis, vďaka ktorému si konzumáciu masla z lieskovcov určite obľúbite aj vy. Využiť ho môžete v kuchyni vo viacerých slaných či sladkých receptoch, alebo si ho len tak natrieť na zdravé pečivo.

 

Pri výbere lieskového masla je najviac dôležité jeho zloženie, pretože väčšina orieškových masiel v predajných reťazcoch neobsahuje čisté lieskové oriešky. Nájdete v nich aj veľký podiel prídavných sladidiel, cukru, oleja a soli.

 

Výhody lieskového masla:

●  vysoký obsah kyseliny listovej
●  podporuje trávenie
●  znižuje hladinu zlého cholesterolu
●  plní preventívnu funkciu pred kardiovaskulárnymi ochoreniami
●  široké využitie

 

Orieškové maslo s viacerými druhmi orechov

Na trhu existujú aj orieškové masla, ktoré obsahujú zmes viacerých druhov orechov. Veľmi častou a obľúbenou kombináciou je napríklad mix arašidov, kešu a mandlí v 100% koncentrácii. Takéto orieškové maslo obsahuje súhrn tých najlepších vlastností všetkých týchto orechov s veľkým množstvom bielkovín, sacharidov, zdravých tukov, vitamínov a minerálov.

 

Výhody orieškového masla:

●  zmes viacerých orieškov
●  široké využitie

 

MASLÁ PODĽA KONZISTENCIE

Smooth orieškové maslo

Orieškové maslá označené ako smooth majú jemnú a krémovú konzistenciu. Na drobno pomleté arašidy alebo oriešky v podobe krému sa jednoduchšie rozotierajú a okrem lahodnej chute, ktorá sa v ústach rozplýva, necítite nič navyše. Krémové arašidové a orieškové maslo sa môže konzumovať s pečivom ako nátierka, alebo ho môžete využiť ako ľahko rozpustnú prísadu do koláčikov, nápojov, súčasť domácej zmrzliny a iných jedál.

 

Crunchy orieškové maslo

Alternatíva k jemnému orieškovému krému je crunchy nátierka, ktorá je obohatená o kúsky nezomletých arašidov alebo orieškov. Aj toto maslo s drobnými kúskami orieškov si môžete natrieť na chlebík alebo si z neho urobiť v domácom prostredí rôzne zdravé a na proteíny bohaté cukrovinky či fitness recepty.

 

Proteínové maslo

V ponuke väčšiny obchodov s výživovými doplnkami nájdete aj orieškové maslá a arašidové krémy obohatené o proteíny. Hlavnú časť bielkovín v arašidovom masle tvorí srvátka. Srvátkový proteín podporuje rast svalov a delí sa na dva základné druhy:

 

● orieškové maslo, ktoré je obohatené o proteíny v podobe srvátkového koncentrátu, obsahuje viac tuku a laktózy. Koncentrácia bielkovín v srvátkovom koncentráte je 70 – 85%

● ak si vyberiete maslo obohatené o srvátkový izolát, máte istotu, že toto orieškové maslo obsahuje kvalitné bielkoviny s menším pomerom tuku, laktózy a väčším podielom bielkovín (od 90 do 98 %)

 

Proteínové maslo so zvýšeným obsahom bielkovín je vhodné konzumovať počas objemovej fázy, ale aj v rámci diéty. Formou sa od bežných 100% orieškových masiel príliš nelíši, takže ho môžete konzumovať rovnakým spôsobom – buď ako nátierku na pečivo, alebo do proteínových nápojov a jedál.

 

Výhody proteínového masla:

●  zvýšený obsah proteínu
●  rôzne príchute
●  zdravá pochúťka bez nepriaznivých následkov

 

OCHUTENÉ MASLO

Niektoré orechové maslá sú okrem pridaného množstva proteínov ešte dodatočne ochutené rôznymi príchuťami. Ak preferujete čokoládu, jahody, kakao, karamel, kokos alebo inú sladkú dobrotu, a zároveň vyžadujete potravinu s bohatou dávkou proteínu, váš favorit je jasný.

 

Čokoládové orieškové maslo a čokokrém

Čokokrémy sú asi najobľúbenejšou variantou v segmente ochutených orieškových masiel. Niet divu, čokoláda nás sprevádza už od malička a aj keď vieme, aké negatívne vlastnosti prináša jej nadmerná konzumácia, odolať jej nedokážeme ani v pokročilom veku. Podľahnúť jej vedia aj tí najväčší športovci, čo sú inak ľudia s obrovskou dávkou odhodlania a sebareflexie. Práve pre nich je čokokrém to pravé, zdravé a 100% orechové, čo si môžu dopriať aj bez sprievodných výčitiek.

 

Jahodové orieškové maslo

Zdravé orechové maslo nemusí byť ochutené iba čokoládou. Niektoré obchody ponúkajú okrem čokokrémov aj orieškové maslá s príchuťou jahôd. Namiešať si z nich môžete zdravé a výživné smoothie, jogurty alebo ochutiť rôzne jedlá, napríklad palacinky.

 

Nugátové orieškové maslo

Nie je to Nutella, no pritom chutí podobne. Nugátové maslo s obsahom zdravých a výživných orieškov je určené tým, ktorí našli odhodlanie zlepšiť svoje stravovacie návyky, no zároveň sa nedokážu rozlúčiť s lahodnou chuťou nugátu. Všetky ochutené orieškové maslá môžete konzumovať s pečivom, ako nátierku na palacinky alebo prísadu do fitness dobrôt.

 

Výhody ochutených masiel:

●  rôzne príchute
●  pre niekoho prívetivejšia chuť
●  zdravá pochúťka bez nepriaznivých následkov
●  široké využitie

 

MASLÁ PODĽA PODIELU ORECHOV

100% orieškové maslo

Orieškové nátierky so 100% obsahom orieškov alebo arašidov sú zárukou, že konzumujete čisté a zdravé orieškové maslo. Spomedzi všetkých nátierok sú maslá so 100% koncentráciou orechov najviac zdraviu prospešné a organizmu ponúkajú maximum vitamínov, bielkovín a minerálov. Neobsahujú žiadne prídavné látky, ako soľ, cukor, palmový olej ani kúsky ovocia.

 

Maslá s prídavnými látkami

Niektoré orieškové maslá sú kvôli vylepšeniu chute, konzistencie alebo zvýšeniu trvanlivosti dopĺňané rôznymi látkami. Ľudia, ktorí nedokážu vyčleniť zo svojho jedálneho lístka sladké chute, uprednostňujú čokokrémy, Nutellu, alebo inú ochutenú alternatívu. Na trhu existujú aj orieškové masla, ktoré obsahujú kúsky ovocia. Takéto nátierky môžu obsahovať zvýšený podiel cukru a často aj prídavné látky, ako soľ či palmový cukor.

Zobraziť viac

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Vymaž filter
Výrobca
 1. GymBeam (14)
 2. DR. GOERG (5)
 3. VanaVita (3)
 4. The Protein Works (3)
 5. Mars (2)
 6. Go On (2)
 7. HealthyCo (1)
 8. BeastPink (1)
 9. Xucker (1)
 10. Reese's (1)
 11. Primavika (1)
Balenie (g)
 1. 510 g (1)
Forma
 1. potraviny (1)
Zmes
 1. zmes (1)
Štítky produktu
 1. Vegan (1)
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Krémové Arašidové Maslo - Reese‘s
  Krémové Arašidové Maslo - Reese ‘s
  100%
  100% (4)
  8,95 €

1 Položka