Masážne pištole

Masážne pištole sú inovatívne pomôcky na automasáž celého tela. Prenášajú vibrácie do svalov a fascií, čím pomôžu s ich uvoľnením, zmiernením napätia a prekrvením. To oceníte po náročnom tréningu v rámci regenerácie, ale tiež kedykoľvek pocítite na tele stuhnutosť. Masážne pištole však využijú vo svojej každodennej praxi aj tréneri, maséri a fyzioterapeuti. 

Vybrať si môžete z rôznych veľkostí prístrojov, na ktorých možno nastaviť intenzitu a meniť rôzne nadstavce. Sú skladné a vďaka praktickým kufríkom si ich môžete vziať so sebou do fitka alebo napríklad na dovolenku.

 Zobraziť viac

Prečo používať masážne pištole?

Používaním masážnej pištole podporíte prekrvenie v danej oblasti, čo oceníte napríklad pred tréningom. Počas cvičenia sa potom do svalu dostane viac kyslíka a živín, čo môže viesť k lepším výkonom a do istej miery aj k zníženiu rizika vzniku zranenia. Po cvičení môže premasírovanie danej partie zase podporiť regeneráciu i relaxáciu tým, že uvoľní svaly unavené po tréningu. 

Masážna pištoľ sa často používa aj na masáž stuhnutých svalových uzlíkov alebo spúšťacích bodov (trigger pointov). Ich aktivácia totiž môže v mnohých prípadoch značne uľaviť od stuhnutosti a napätia svalov. Dobre poslúži aj v prípade automasáže fascií. Táto pomôcka však nie je len pre športovcov. Využijú ju aj ľudia, ktorí potrebujú uvoľniť svaly, napríklad po celodennom sedení, státí alebo manuálne namáhavej práci. 

Ako správne používať masážnu pištoľ? 

Najlepšie výsledky docielite správnym používaním masážnej pištole. Než sa do masírovania pustíte, prečítajte si návod na použitie daného výrobku. Ďalším krokom je výber vhodného nadstavca podľa toho, ktorú časť tela chcete masírovať a s akou intenzitou. 

Ako si vybrať správny nadstavec?

Nadstavce, ktoré sú súčasťou balenia masážnej pištole, sa u každého výrobcu líšia. Najčastejšie sa však stretávame s týmito typmi:

 • Fork (vidlička, rozdvojený nadstavec): Hodí sa na opatrné masírovanie dlhých a úzkych svalov, napríklad v oblasti chrbtice alebo píšťaly. 
 • Bullet (kužeľový nadstavec): Ideálny na hĺbkovú masáž a rozmasírovanie stuhnutých svalových uzlíkov, známych ako trigger pointy alebo spúšťacie body.
 • Round (guľovitý nadstavec): Najuniverzálnejší masážny nadstavec, ktorý je vhodný na masáž chrbta, ramien, paží, bokov, zadku, kvadricepsov, hamstringov aj lýtok.
 • Flat (plochý nadstavec): Ten využijete na oblasti s plochými svalmi, napríklad na chrbát alebo predlaktie. 
 • Golden finger (prstový nadstavec): Môžete ho využiť ako jemnejšiu alternatívu kužeľového nadstavca. Hodí sa aj na malé svaly oblasti dlaní či chodidiel. 
 • Adze (klinový nadstavec): Dostane sa aj na ťažko dostupné miesta a efektívne pomocou neho premasírujete napríklad oblasť krčnej chrbtice, dlaní alebo chodidiel. Hodí sa tiež na bočnú stranu stehien alebo predlaktí.

Keď už máte nasadený vhodný nadstavec, zapnite pištoľ a zvoľte požadovanú úroveň intenzity. Potom priložte nadstavec na povrch pokožky a začnite masírovať. Pohybujte pištoľou po masírovanej oblasti miernym tlakom a pomaly. Zamerajte sa najmä na miesta, kde cítite väčšiu stuhnutosť a napätie. Jednu oblasť masírujte približne 30 sekúnd až 2 minúty, potom prejdite na ďalšiu časť tela. Vždy sa však vyhýbajte kĺbom a kostiam.

 

 Zobraziť menej

6 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. NAIPO (3)
 2. Climaqx (2)
 3. GymBeam (1)
Farba
 1. čierna (2)
 2. violet (2)
Právna kategória výrobku
Štítky produktu
 1. New (1)
Cena
Filtrovať podľa
 1. Masážna pištoľ VI Black - GymBeam
  Masážna pištoľ VI Black - GymBeam
  94%
  94 % (77)
  99,95 €
 2. Mini Massage Gun NP-MG01 Black - NAIPO
 3. Masážna pištoľ Gun Black - Climaqx
  Masážna pištoľ Gun Black - Climaqx
  100%
  100 % (6)
  139,95 €
 4. Masážna pištoľ MGG-2103 - NAIPO
 5. Mini Masážna Pištoľ Čierna - Climaqx
  Mini Masážna Pištoľ Čierna - Climaqx
  100%
  100 % (1)
  139,95 €
 6. Mini masážna pištoľ MGPC-002 White - NAIPO
  Nie je na sklade

6 Položiek