Maltodextrín - Myprotein

Výrobca: Myprotein

Maltodextrín je vysoko kvalitný komplexný sacharid z kukuričného škrobu, ktorý poskytuje skvelý zdroj rýchlo sa uvoľňujúcej energie. Má vysoký glykemický index a dokáže veľmi rýchlo doplniť zásoby glykogénu.

Dlhodobo nedostupný

Maltodextrín: rýchla dávka postupne sa uvoľňujúcej energie

Maltodextrín je oligosacharid a vysoko kvalitný komplexný sacharid, ktorý pochádza z kukuričného škrobu a poskytuje skvelý zdroj rýchlo uvoľňujúcej sa energie. Tento výživový doplnok pre športovcov a fyzicky aktívnych ľudí vzniká spojením piatich molekúl glukózy.

Pre koho je určený?

Maltodextrín je vhodný pre každého, kto vykonáva fyzický výkon, pri ktorom je získanie správnej stravovacej bilancie absolútne nevyhnutné. Preto je určený pre športovcov, pre fyzicky aktívnych ľudí na zvýšenie energetického príjmu, na regeneráciu organizmu, ale aj pre starších ľudí.

maltodextrín

Prečo užívať Maltodextrín?

Používa sa na zvýšenie energetického príjmu, a vzhľadom k tomu, že je to komplex zložených cukrov, ihneď po užití plynule dodáva do krvného obehu glukózu a dopĺňa tak vhodne glykogén. Maltodextrín sa postupne štiepi v čreve na jednotlivé molekuly glukózy, a následne sa vstrebáva a zaisťuje stabilné zvyšenie hladiny krvného cukru. Najlepší efekt sa docieli práve spojením niekoľkých molekúl glukózy do krátkeho reťazča- maltodextrínu. Aktívne telo športovca potrebuje živiny na zlepšenie výkonu a správneho rozvíjania, a preto je ich potrebné dodať telu.

maltodextrín

Maltodextrín a jeho výhody

• vysoký glykemický index sacharidov

• ideálny zdroj energie pri fyzickej záťaži

• rýchle a optimálne doplnenie zásob glykogénu aj po najnáročnejšom tréningu

• výborná vstrebateľnosť

• nespôsobuje zažívacie ťažkosti

• posilňuje organizmus

• neobsahuje lepok ani žiadne alergény

Tento produkt je 100 % maltodextrín, žiadne iné prísady niesú pridané.

30 g maltodextrínu rozmiešajte v 500 ml vody (2 rovno naplnené odmerky).

Pred tréningom: 30 – 45 minút
Počas tréningu: pridať do nápoja
Pri vytrvalostnom výkone: použiť až v druhej polovici, prípadne počas prestávok
Na regeneráciu po výkone: do 40 minút po výkone NEPOŽÍVAŤ viac ako 50 g na jednu dávku

Ako pripraviť Maltodextrín?

Možno ho pripraviť mnohými spôsobmi, či si už pripraviť energetický nápoj pridaním vody, mlieka, džúsu alebo proteínového nápoja. Tiež si ho môžete pridať do tvarohu, jogurtu a ovsených vločiek ako výborný zdroj postupne sa uvoľňujúcej energie. Maltodextrín je možné tepelne aj chuťovo upravovať.

Nutričné hodnoty100 g
Energetická hodnota 1628 kJ / 380 kcal