Magnézium citrát - GymBeam

Magnézium citrát je minerál rozpustný vo vode a najľahšie vstrebateľná forma horčíka. Je dôležitý pri tvorbe energie, pri vzniku svalových kontrakcií a pri mineralizácii kostí. Prispieva k správnemu fungovaniu metabolizmu, pomáha pri zmierňovaní únavy a podporuje správne fungovanie endokrinného systému.

Magnézium citrát zabezpečuje správny metabolizmus, zmierňuje únavu a pomáha pri budovaní svalov

Magnézium citrát je najpopulárnejší doplnok horčíka, ktorý sa veľmi ľahko vstrebáva. Nachádza sa vo forme soli a je naviazaný na kyselinu citrónovú. Horčík je pre ľudské telo veľmi dôležitým minerálom, pretože prispieva k správnemu fungovaniu svalov. Kulturisti, ale aj iní športovci ho považujú za dôležitý doplnok svojej stravy, pretože aj malé nedostatky v príjme magnézia môžu spomaľovať športový výkon.

Viac o dôležitosti magnézia sa dozviete v našom článku Prečo je magnézium natoľko dôležité pre športovcov?

Magnézium citrát - horčík - gymbeam

Magnézium citrát je jednou z foriem horčíka, ktorá prispieva k správnemu fungovaniu metabolizmu, a zároveň pomáha pri zmierňovaní únavy a vyčerpania. Podporuje premenu stravy na energiu a správne fungovanie endokrinného systému.

Ľudské telo si nedokáže vytvoriť horčík samo, preto je potrebné jeho hladinu zvýšiť buď prostredníctvom stravy alebo výživovými doplnkami. Udržiavanie zdravej hladiny horčíka má vplyv na ochranu organizmu pred depresiou a ADHD. Jedna zo štúdií na meranie svalovej oxygenácie pri cvičení s vysokou intenzitou, zaznamenala pomerne pozoruhodný nárast okysličenia organizmu u zdravých atlétov. Ak je horčíka aj príliš veľa, telo absorbuje len toľko, koľko potrebuje.1

Príznaky nedostatku horčíka

• zvýšený krvný tlak – zrýchlené búšenie srdca
  • znížená citlivosť na inzulín
  • bolesť hlavy, slabosť, migréna, nervozita, napätie
  • nepravidelný tlkot srdca
  • problém s koncentráciou
  • svalové kŕče
  • žalúdočné kŕče, hnačka, zvracani

V akých potravinových zdrojoch ho nájdeme?

Magnézium v prirodzenej forme nájdeme v celozrnnom pečive, v zelenej listovej zelenine, v orechoch, v hrachu, vo fazuliv šošovici.

Magnézium citrát - zdroje horčíka

Mienka o tom, že mlieko a mliečne výrobky sú bohatým zdrojom magnézia nie je pravdivá. Obsah magnézia v rastlinných potravinách zvykne len odzrkadľovať koncentráciu tohto minerálu v pôde a v rastových podmienkach pôdy vo všeobecnosti. 2

Magnézium citrát a jeho výhody

• najľahšie vstrebateľná forma horčíka
  • prispieva k normálnej psychologickej funkcii a k správnemu fungovaniu nervového systému
  • prispieva k správnemu fungovaniu svalov a k normálnej syntéze bielkovín
  • má priaznivý vplyv na zdravé a pevné zuby i kosti
  • prispieva k optimálnej rovnováhe elektrolytov
  • pomáha pri rektálnych problémoch alebo pri problémoch s hrubým črevom
  • má kľúčovú úlohu pri premene tukov na energiu

Magnézium citrát (100%).

Základná dávka je 1/2 odmerky (2 g) a užíva sa 1x denne rozmiešaná v 300 ml vody alebo džúsu.

Nutričné hodnoty 100 g 2 g
Magnézium citrát 100 g 2 g
   z toho horčík 15,7 g 322 mg (* 85,9 %)

*Referenčná hodnota príjmu u priemernej dospelej osoby (8400 kJ/ 2000 kcal).

Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte doporučenú dennú dávku.

Hlavná kategória Magnézium
Štítky produktu Vegan
Forma práškový
Zmes číry
Vegánsky áno
Recenzie od zákazníkov Magnézium citrát - GymBeam
Prezeráte si:Magnézium citrát - GymBeam

Magori, si prečítajte návod a potom tu píšte, že vás to páli. Je to bezvodý citrát, ktorý keď sa rozpúšťa vo vode príjíma vodu a zohrieva sa, to je úplne normálne. Kryštalické formy už majú vodu naviazanú a preto sa horšie rozpúšťajú a tie si môžete nasýpať aj do...to vás páliť určite nebude, ale asi sa vám to vo vode ani poriadne nerozpustí.

Musím len potvrdiť čo tu spomenuli i ďalší predomnou.Okrem toho že to páli,čož by som prežil,tak to dosť naserie keď sa z toho v šejkri stane kamienok ktorý sa nalepí na dno a ostane tam.Zbytočne vyhodené peniaze..Skúste to nejak napraviť..Inak je to nepredajný odpad!!

Balenie (g) Cena Špeciálna cena Skladom
250 g 7,95 € 5,95 €
Vstrebatelnost horcika
Dobry den, aka je vstrebatelnost horcika z vasho produktu v percentach?
Vstrebatelnost horcika
Dobrý deň, vstrebateľnosť je približne 30%, čo je jedna z najvyšších pri formách magnézia.

Paula, team GymBeam
Odmerka
Koľko gramov (objem)má pribalená odmerka ? Je to jedna dávka 2,5g ? Vyzerá to na viac. Dakujem za odpoved.
Odmerka
Dobrý deň, odmerka v balení má veľkosť 5ml čo zodpovedá 5g. Jedna obvyklá dávka je vo veľkosti polovice odmerky, čo je cca 2,5 gramov.

Viktória, team GymBeam