Lyofilizované brusnice - GymBeam

Lyofilizované brusnice potešia každého, kto zbožňuje lahodné kyslé plody. Ich chuť a aróma je absolútne nerozoznateľná od čerstvých plodov. Rozdiel je len v štruktúre. Počas procesu lyofilizácie sa brusnice šetrne zbavujú obsahu vody, čím vznikajú bezchybne chrumkavé kúsky bez akýchkoľvek prísad. Predstavujú tak ideálnu voľbu na obohatenie misiek s kašou, dezertov alebo občerstvenia.

Lyofilizované brusnice - chrumkavé ovocie, ktoré si vás získa podmanivou chuťou, vôňou a vysokým obsahom vlákniny

Lyofilizované brusnice sú lahodné, mrazom sušené plody, ktoré si vás získajú hneď po prvom ochutnaní. Sú zbierané na vrchole zrelosti, čo zaručuje, že ich chuť a aróma je prakticky nerozoznateľná od čerstvých. Hlavný rozdiel však spočíva v štruktúre. Keď sa zahryznete do čerstvej brusnice, jej šťava vytečie. Lyofilizované brusnice sú však iné. Šetrnými metódami spracovania sa z nich odstráni takmer všetka voda, vďaka čomu pri zahryznutí chrumkajú. Ak však lyofilizované brusnice nasypete do jogurtu, mlieka alebo inej tekutiny, absorbujú vodu a pri konzumácii ich prakticky nerozoznáte od čerstvých.

Sušenie mrazom nielenže zachováva autentickú chuť a arómu, ale aj značné množstvo prospešných látok , ktoré by sa inak pri bežných metódach sušenia horúcim vzduchom zničili. Vďaka tomu je lyofilizácia oveľa šetrnejšou a lepšou voľbou na spracovanie aj konzervovanie. Okrem toho sa lyofilizované ovocie môže pochváliť oveľa dlhšou trvanlivosťou v porovnaní s čerstvým ovocím. Je preto ideálnou voľbou najmä počas aktivít, ako sú napríklad túry, pri ktorých sa čerstvé ovocie môže v batohu ľahko rozdrviť. Okrem toho sa môžete spoľahnúť, že vám zabezpečí prísun dobrej energie na vaše dobrodružstvá, a to aj v malom množstve. A tým, ktorí ocenia jednoduché zloženie, vyčarí lyofilizované ovocie úsmev na tvári, pretože neobsahuje žiadny pridaný cukor ani iné prídavné látky a má prirodzene vysoký obsah vlákniny.

Mrazom sušené ovocie však nie je určené len na maškrtenie, ale svoje miesto si nájde aj v kuchyni. Je ťažké odolať pokušeniu pochutnať si na ňom priamo z obalu, ale jeho všestrannosť sa rozširuje aj na to, že je príjemným doplnkom rôznych kulinárskych výtvorov. Môžete si ním posypať rannú kašu alebo jogurt, prípadne ho zakomponovať do domácej granoly, smoothies a pudingov. Môžete ho použiť aj na vytvorenie zdravých dezertov. Drvené kúsky ovocia sa dajú primiešať do cesta na sušienky, koláče alebo rolády. Samozrejme, hodí sa aj do rôznych krémov a môžete ho použiť aj ako ozdobu. Jednoducho povedané, je to všestranná pochúťka, ktorá by určite mala mať miesto v špajze každého milovníka ovocia alebo fanúšika zdravých snackov.

Lyofilizované brusnice - GymBeam

Lyofilizované brusnice a ich výhody

• sú mrazom sušené brusnice, ktoré si zachovávajú maximálne množstvo prospešných živín
  • majú vynikajúcu autentickú chuť a vôňu
  • sú bez prídavných látok
  • sú bez pridaného cukru
  • majú vysoký obsah vlákniny
  • sú spracované najšetrnejšími metódami spracovania
  • majú dokonale chrumkavú štruktúru
  • majú dlhšiu trvanlivosť v porovnaní s čerstvým ovocím
  • sú ideálne ako občerstvenie, kedykoľvek naň dostanete chuť
  • hodia sa do kaší, jogurtov a smoothies
  • môžu sa pridávať do cesta a krémov na dezerty
  • sú ideálne na ozdobenie sladkých receptov

Lyofilizované brusnice (Vaccinium macrocarpon).

Konzumujte kedykoľvek počas dňa ako súčasť vyváženej stravy.

Nutričné hodnoty 100 g *RDI
Energetická hodnota 1416 kJ / 337 kcal 16,9 %
Tuky 1,5 g 2,1 %
 - z toho nasýtené mastné kyseliny 0,4 g 2 %
Sacharidy 67,2 g 25,8 %
 - z toho cukry 34,7 g 38,6 %
Vláknina 24 g -
Bielkoviny 1,7 g 3,4 %
Soľ 0,03 g 0,5 %

* Odporúčaná hodnota denného príjmu pre priemernú dospelú osobu (8400 kj/2000 kcal)

Skladujte na suchom a chladnom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Alergény: Výrobok môže obsahovať stopy lepku, sóje, orechov a sezamu.

EAN 8586022219689
Hlavná kategória Sušené ovocie
Vegánsky áno
Zmes číry