STRIX Krilový olej

Krilový olej od výrobcu STRIX je kategória produktov s obsahom prospešného krilového oleja. Ten patrí medzi prírodné zdroje omega 3 mastných kyselín v podobe kyseliny eikosapentaénovej (EPA) a dokosahexaenovej (DHA). Tie sa podieľajú na správnej funkcii najdôležitejších orgánov v našom tele. EPA a DHA majú totiž pozitívny vplyv na zdravie srdca, samotná DHA navyše podporuje normálnu činnosť mozgu a udržanie dobrého zraku. Ide o esenciálne živiny, ktoré si naše telo nedokáže samo vyrobiť. Preto je nevyhnutné tieto látky prijímať zo stravy alebo suplementov.

 Zobraziť viac

Výhodou krilového oleja je, že sa v ňom EPA a DHA nachádzajú vo forme fosfolipidov. Vďaka tomu majú vysokú biologickú hodnotu a skvelú vstrebateľnosť v organizme. Obsahom EPA, DHA a využiteľnosťou dokonca krill oil často prekonáva rybí olej.

Krilový olej sa môže pochváliť aj obsahom populárneho karotenoidu astaxantínu. Ten je cenený najmä pre svoje antioxidačné účinky, vďaka čomu pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom. Navyše sa teší obľube medzi ľuďmi, ktorí sa chcú maximálne starať o svoj zrak.

Tento zdravý tuk, ktorý sa získava z drobných morských kôrovcov, je ideálny na doplnenie nevyhnutných omega 3 mastných kyselín. Ocenia ho všetci jedinci, ktorí sa starajú o svoje zdravie a chcú podporiť správnu funkciu srdca, mozgu i zraku.

 Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.