Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Konopné semienka lúpané

Konopné semienka sú kompletným zdrojom bielkovín, obsahujú všetky aminokyseliny, Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny v ideálnom pomere 1:3. Sú prirodzene bezlepková potravina s jemnou orieškovou chuťou. Sú najúčinnejšie pre správnu stavbu a výživu buniek, svalovej hmoty, podporu obranyschopnosti, zlepšenia trávenia, vylučovania a znižujú cholesterol.

Dlhodobo nedostupný

Konopné semienka lúpané - zdroj kompletných bielkovín a omega mastných kyselín

Konopné semienka sú zdrojom kompletnej bielkoviny, pretože obsahujú všetky aminokyseliny, vrátane všetkých 8 esenciálnych aminokyselín. Navyše, obsahuje aj esenciálne mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6 v ideálnom pomere 1:3. Majú veľmi vysoký obsah oboch základných nenasýtených kyselín, a to kyseliny linolovej (56%) a kyseliny alfa-linolenovej (18%). Tieto priam magické semená majú v skupine superpotravín oprávnené miesto. Sú prirodzene bezlepkovaná potravina. Majú jemnú orieškovú chuť a sú dosť podobné tvarom pohánke. Ak sa hovorí o konope, obvykle ľudia reagujú s obavami, pretože s touto rastlinou sa im spája pôsobenie psychotropných látok. Netreba sa však obávať, konopné produkty určené na potravinárske využitie sa získavajú zásadne zo semien technických odrôd.

  Konopné semienka lúpané

 

Konopné semienka sú unikátom medzi všetkými semienkami. Podstatné a výživné látky sú najúčinnejšie pre správnu stavbu a výživu buniek, svalovej hmoty, podporu obranyschopnosti, zlepšenia trávenia a vylučovania. Tuk obsiahnutý v konopných semienkach je „dobrý tuk“, ktorý má silu odstrániť z tela „tuk zlý“ (vysoký cholesterol a s ním spojený aj vysoký krvný tlak) ale musíte pri tom dbať na správne stravovacie návyky a aspoň minimálny cielený pohyb. Pravidelná konzumácia konopných semienok vie odstrániť zdravotné ťažkosti a navrátiť telu silu.

 

Čo konopné semienka obsahujú?

Konopné semená obsahujú 34% proteínu, 44% tukov  a 12% uhľovodíkov. Obsahujú všetky aminokyseliny, vláknihu, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, dôležité minerály a vitamíny, ako vápnik, železo, horčík, fosfor, meď, draslík, sodík, zinok, selén, chrom, vitamín E, B, A, K, kyselinu listovú a kyselinu pantoténovú. 

 

Konopné semienka a ich účinky

 • Podporujú imunitný systém
 • Majú antiseptické účinky
 • Ochraňujú a podporujú rast buniek
 • Zásobujú bunky potrebnými živinami
 • Podporujú trávenie
 • Zlepšujú pravidelnú stolicu
 • Dopĺňajú do tela dobrý tuk
 • Postupne znižujú vysoký cholesterol (zlý tuk)
 • Zlepšujú kvalitu svalstva
 • Podporujú regeneráciu a rast svalovej hmoty
 • Odbúravajú metabolity kyseliny mliečnej, zodpovedné za bolesti svalov
 • Skracujú svalovku
 • Podporuj detoxikáciu organizmu, odbúravajú ťažké kovy v tele
 • Zabezpečujú pevné a nelámavé vlasy a nechty
 • Zlepšujú kvalitu pokožky
 • Sú dobrou prevenciou voči kardiovaskulárnym ochoreniam, srdcovému infarktu a znižujú hladinu cholesterolu
  Konopné semienka lúpané
 

Ďalšie účinky pre vaše telo

Konopné semienka obsahujú globulín. Pýtate sa čo to je? Globulín je tretím najviac zastúpeným proteínom v ľudskom tele. Globulíny zaisťujú veľa enzymatických reakcií priamo v plazme. Predovšetkým sú ale zodpovedné za prirodzenú obranyschopnosť organizmu, ktorá chráni ľudské telo pred útokmi škodlivých cudzích mikroorganizmov. Telo ich používa k výrobe protilátok, ktoré útočia na infekčné činitele napádajúce telo. K správnemu vykonávaniu väčšiny funkcií ľudského tela organizmus potrebuje tuky vo forme širokého spektra mastných kyselín. Tie sú zodpovedné za optimálnu funkciu nervového systému, správne fungovanie mozgu, stav pleti, kardiovaskulárny systém, produkciu hormónov. Konopné semeno obsahuje aj kyselinu gama-linolénovú, ktorá má antioxidačné účinky a pomáha pri znižovaní hladiny cholesterolu.

 

Kedy a ako semienka používať?

Denná konzumácia konopných semienok by mala byť 2 čajové lyžičky (cca 30g), a táto dávka pokryje odporúčanú dennú dávku mastných kyselín a proteínov.


Pridať ich môžete do sladkých aj slaných jedál, zeleninových a ovocných šalátov, smoothies, cestovín, nátierky, omáčky, kaša, koktail, jogurtový šalát, tvarohové jedlo, na mäso alebo ako posýpku ľubovoľného jedla. Použiť ich môžete aj na obaľovanie mäsa či rýb. Namočené konopné semeno sa môže spracovať na neživočíšne mliečne výrobky - mlieko, syry, tiež aj na zmrzlinu. Z celých semien možno pripraviť zdravé výživné sladkosti, naopak pomleté sa dajú využiť ako múka na chlieb, cestoviny či zákusky. Rozdrvením získame kvalitný olej vhodný najmä na studenú kuchyňu.

  Konopné semienka lúpané

 

Na čo si dať pozor? Neodporúča sa mlieť semená do zásoby, lebo strácajú svoje výživné látky.


Recept na konopné mlieko

Na prípravu konopného mlieka môžete použiť nelúpané semienka, a to asi jeden pohár. Na noc ich namočíte do vody, kým nepopraskajú a neobjavia sa biele klíčky. Preceďte a prepláchnite ich. Semienka vložte do mixéra a pridajte dva poháre vody. Všetko dobre rozmixujte, až kým vám neostane biele mlieko. Hotové konopné mlieko môžete piť samotné, alebo si ho môžete ochutiť ovocím, napríklad banánmi, jahodami, malinami, ale aj javorovým sirupom či škoricou.

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnotyv 100 g
Bielkoviny 30,6 g
Sacharidy 10,9 g
Vláknina 6 g
Tuky 47,2 g
   z toho nasýtené mastné kyseliny 5,2 g
   z toho nenasýtené mastné kyseliny 42 g
Omega 3 8,8 g
Omega 6 27,5 g
Recenzie od zákazníkov

Konopné semienka lúpané

Write Your Own Review
Prezeráte si:Konopné semienka lúpané
Vaše hodnotenie
Hlavná kategória

Upozornenie:

Skladujte v suchu a chráňte pred teplom.

Otázky od zákazníkov

Konopné semienka lúpané

Napíšte otázku
Napísať odpoveď