Alavis Komplexné kĺbové výživy

Komplexné kĺbové výživy od výrobcu Alavis je kategória obsahujúca komplexné produkty starostlivosti o kĺby a ďalšie časti pohybového aparátu. V ich zložení nájdete účinné látky na starostlivosť o kĺby, väzy, šľachy a ďalšie časti pohybového aparátu. Kvalitná kĺbová výživa spravidla obsahuje chondroitín sulfát a glukosamín sulfát, ktoré sú bežnou súčasťou kĺbovej chrupavky a podieľajú sa na udržaní jej pružnosti a odolnosti. Ďalej tiež obsahuje MSM (metylsulfónylmetán), ktorý sa zúčastňuje prirodzenej tvorby kolagénu, ktorý sa nachádza v šľachách, väzoch a chrupavkách. Pomáha v nich udržať dostatočnú elasticitu a pevnosť.

V suplementoch na podporu kĺbov sa môžete stretnúť aj s ďalšími účinnými látkami, ako je kolagén, vitamíny, minerálne látky alebo kyselina hyalurónová. Tú možno viac poznáte z reklám na pleťové krémy. Krásna pokožka ale nie je jediným benefitom tejto látky. Má totiž vplyv na hydratáciu chrupaviek, čím ich pomáha udržiavať pružné.

Hladina týchto stavebných zložiek sa v tele s pribúdajúcim vekom spravidla znižuje, čo sa môže prejaviť zhoršenou pohyblivosťou, stuhnutosťou alebo bolesťou kĺbov. Komplexná kĺbová výživa môže prispieť k ich udržaniu v optimálnom množstve. Vďaka premyslenému zloženiu je vhodná pre bežcov, vzpieračov, futbalistov a ďalších športovcov, ktorí nadmerne zaťažujú kĺby. Ocenia ju tiež ľudia s fyzicky náročným zamestnaním, jednostrannou záťažou a staršie osoby. Nájdete ju napríklad vo forme rozpustného prášku, z ktorého si pripravíte nápoj. Niekomu môže viac vyhovovať suplement v kapsulách či tabletách.

Ako vybrať kvalitnú a funkčnú kĺbovú výživu?

V zložení by mala obsahovať chondroitín sulfát, glukosamín sulfát a MSM. Tieto látky potom môže dopĺňať kolagén, vitamín C alebo kyselina hyalurónová. Suplementy na podporu funkcie kĺbov môžete medzi sebou tiež kombinovať podľa svojich potrieb a preferencií.

S výberom kĺbovej výživy, ktorá bude najlepšie zodpovedať vašim potrebám, vám pomôže náš článok Ako si vybrať najlepšiu kĺbovú výživu?

Zobraziť viac
Kategória neobsahuje žiadne produkty.