HMB - MyProtein

Výrobca: Myprotein

HMB je výživový doplnok, ktorý stimuluje rast svalovej hmoty a sily, zrýchľuje regeneráciu a obnovu svalovej hmoty, podporuje udržiavanie pozitívnej dusíkovej bilancie. Skoršie štúdie ukázali, že suplementácia HMB tiež znižuje hladinu cholesterolu a pomáha posilňovať imunitný systém.

Dlhodobo nedostupný

HMB: efektívny stimulant rastu svalovej hmoty a sily

HMB (beta-hydroxy beta-methylbutyrát) je výživový doplnok vytvorený z rozvetvenej aminokyseliny leucín. Bolo preukázané, že spomaľuje rozklad svalových proteínov a podporuje rast svalového tkaniva. Skoršie štúdie ukázali, že suplementácia HMB tiež znižuje hladinu cholesterolu a pomáha posilňovať imunitný systém.

HMB bol objavený v roku 1950 a bol skúmaný po niekoľko desaťročí, ale ako športový doplnok sa stal populárnym len okolo roku 1995. V kontrolovanom vedeckom experimente dostávalo 41 dobrovoľníkov mužského pohlavia vo veku 19 až 29 rokov denne 0, 1.5, alebo 3 gramy HMB po dobu 3 týždňov. Účastníci tiež posilňovali 3 dni v týždni po dobu 90 minút. Výsledky ukázali, že HMB môže zvýšiť silu aj svalovú hmotu.

V inom kontrolovanom experimente popísanom v rovnakom článku 32 dobrovoľníkov mužského pohlavia bralo buď 3 gramy HMB denne, alebo placebo a potom dvíhalo závažie 2 alebo 3 hodiny denne, 6 dní v týždni po dobu 7 týždňov. Skupina HMB došla k podstatne väčšiemu zlepšeniu výsledkov v cvikoch bench-press. Nebol však zistený žiadny významný rozdiel v telesnej hmotnosti alebo tukovej hmote na konci experimentu.

hmb

Účinky HMB

• stimuluje rast svalovej hmoty a sily,
  • pomáha telu prispôsobiť sa na zvýšenú fyzickú záťaž
  • chráni svalovú hmotu pred devastáciou a obmedzuje rozpad svalovej hmoty
  • zrýchľuje regeneráciu a obnovu svalovej hmoty,
  • podporuje udržiavanie pozitívnej dusíkovej bilancie,
  • povzbudzuje obranyschopnosť organizmu v stavoch záťaže
  • redukuje množstvo podkožného tuku.

HMB a jeho výhody

• 100% čistý HMB
  • zabraňuje katabolizmu
  • podporuje regeneráciu svalovej hmoty
  • stimuluje rast sily
  • udržiava čisté svalstvo a pomáha pri jeho budovaní

Beta-hydroxy beta-methylbutytrát (HMB), plnidlo (celulóza, maltodextrín), polyvinyl pyrolidon, protihrudkujúca látka (magnézium stearát).

Užite 2 tablety 3-krát denne.

Nutričné hodnoty1 dávka (2 tbl)
HMB 1 g
Hlavná kategória HMB