STRIX Granola

Granola od výrobcu STRIX je kategória produktov, v ktorej nájdete tie najlepšie druhy chrumkavej granoly. Tá sa typicky skladá z pečenej zmesi vločiek, orechov, semienok a ďalších zdravých dobrôt, vďaka ktorým doplníte energiu a prijmete prospešné tuky a vlákninu. Ideálne sa hodí ako základ zdravých raňajok alebo desiat. Chutí výborne s mliekom, jogurtom alebo ako chrumkavý element na kašu. Môžete vyskúšať granolu s orieškami, čokoládou alebo napríklad tú proteínovú.

 Zobraziť viac

Z čoho sa skladá granola? 

Základ granoly najčastejšie tvoria ovsené alebo iné obilné vločky, orechy, semienka a sušené ovocie. Pre ešte lepšiu chuť je často obohatená o kakao alebo med

V tejto kategórii nájdete tiež proteínovú granolu, ktorá vyniká obsahom bielkovín. Môžete si vybrať z príchutí čokoláda, med alebo lesné ovocie

Využitie granoly

Granola sa perfektne hodí na raňajky. Zalejte ju mliekom alebo zmiešajte s jogurtom, tvarohom či kefírom. Potom pridajte čerstvé ovocie a získate vyvážené jedlo, ktoré vám pomôže odštartovať deň. Takisto je vhodná na desiatu a skvele chutí len tak samostatne. Môžete ju nasypať aj na kašu alebo domácu zmrzlinu. Výborná bude tiež v kombinácii s chia pudingom. Fantázii sa medze nekladú a využijete ju všade, kde si to dokážete predstaviť. 

Ako si pripraviť domácu granolu?

Granolu si môžete pripraviť aj doma z ingrediencií, ktoré máte najradšej. Postup je veľmi jednoduchý. Zmiešajte ovsené vločky, obľúbené orechy a semienka s javorovým či iným sirupom a rozpusteným kokosovým olejom alebo ghíčkom. Celú zmes premiešajte, dajte na plech a pečte dochrumkava približne 20 – 30 minút v rúre vyhriatej na 160 °C.  

Vyberte si granolu, ktorá vám spríjemní každé ráno. 

Ak vás zaujímajú praktické tipy na prípravu zdravých raňajok, nájdete ich v článku 6 najčastejších chýb spätých s raňajkami a ako ich napraviť.

 Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.