Reflex Nutrition Glukozamín

Glukozamín od výrobcu Reflex Nutrition je kategória produktov s obsahom glukozamínu. Ten slúži ako stavebný materiál na tvorbu chrupavky a ďalšiu časť pohybového aparátu. Najčastejšie sa spája s podporou pevnosti a odolnosti kolenného kĺbu a taktiež s pružnosťou chrupavky.

V priebehu života s rastúcim vekom ale typicky dochádza k znižovaniu množstva glukozamínu v tele, čo sa môže negatívne prejaviť na funkcii chrupavky. Doplnky stravy s glukozamínom potom môžu pomôcť udržať zdravú hladinu tejto látky, a prispieť tak k ochrane pred rozkladom hmoty (degradáciou) chrupavky. Používajú sa aj s cieľom lepšej pohyblivosti a ochrany pred poškodením kĺbov pri nadmernej záťaži. Ocenia ich bežci, vzpierači, futbalisti a ďalší športovci. Sú vhodné ale aj pre jedincov s fyzicky náročným zamestnaním, jednostrannou záťažou a staršie osoby.

Táto látka sa v kĺbovej výžive nachádza najčastejšie vo forme glukozamínsulfátu, ktorý má typicky lepšiu využiteľnosť ako napríklad glukozamín hydrochlorid. Užíva sa v tabletách alebo v podobe rozpustného prášku. Obľúbená je kombinácia glukozamínu s chondroitínom a MSM, ktoré sú tiež súčasťou kĺbov, šliach a väzov a majú blahodarné účinky na pohybový aparát. Tieto látky môžete užívať zvlášť alebo ich nájdete v komplexnej kĺbovej výžive.

Viac informácií o glukozamíne sa dozviete v článku Glukozamín a všetko, čo o ňom musíte vedieť.

Zobraziť viac

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Vymaž filter
Výrobca
 1. GymBeam (2)
 2. OstroVit (2)
 3. NOW Foods (1)
 4. Reflex Nutrition (1)
Farba
 1. shadow (1)
Kapsule
 1. 90 kaps. (1)
Forma
 1. kapsulovaný (1)
Zmes
 1. zmes (1)
Právna kategória výrobku
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Glukozamín Chondroitín - Reflex Nutrition
  Glukozamín Chondroitín - Reflex Nutrition
  100%
  100 % (5)
  13,95 €

1 Položka