OstroVit Glukozamín

Glukozamín od výrobcu OstroVit je kategória produktov s obsahom glukozamínu. Ten slúži ako stavebný materiál na tvorbu chrupavky a ďalšiu časť pohybového aparátu. Najčastejšie sa spája s podporou pevnosti a odolnosti kolenného kĺbu a taktiež s pružnosťou chrupavky.

V priebehu života s rastúcim vekom ale typicky dochádza k znižovaniu množstva glukozamínu v tele, čo sa môže negatívne prejaviť na funkcii chrupavky. Doplnky stravy s glukozamínom potom môžu pomôcť udržať zdravú hladinu tejto látky, a prispieť tak k ochrane pred rozkladom hmoty (degradáciou) chrupavky. Používajú sa aj s cieľom lepšej pohyblivosti a ochrany pred poškodením kĺbov pri nadmernej záťaži. Ocenia ich bežci, vzpierači, futbalisti a ďalší športovci. Sú vhodné ale aj pre jedincov s fyzicky náročným zamestnaním, jednostrannou záťažou a staršie osoby.

 Zobraziť viac

Táto látka sa v kĺbovej výžive nachádza najčastejšie vo forme glukozamínsulfátu, ktorý má typicky lepšiu využiteľnosť ako napríklad glukozamín hydrochlorid. Užíva sa v tabletách alebo v podobe rozpustného prášku. Obľúbená je kombinácia glukozamínu s chondroitínom a MSM, ktoré sú tiež súčasťou kĺbov, šliach a väzov a majú blahodarné účinky na pohybový aparát. Tieto látky môžete užívať zvlášť alebo ich nájdete v komplexnej kĺbovej výžive.

Viac informácií o glukozamíne sa dozviete v článku Glukozamín a všetko, čo o ňom musíte vedieť.

 Zobraziť menej

2 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GymBeam (2)
 2. OstroVit (2)
 3. NOW Foods (1)
 4. Reflex Nutrition (1)
Balenie (g)
 1. 210 g (1)
Tablety
 1. 90 tab. (1)
Forma
 1. práškový (1)
 2. tabletkovaný (1)
Zmes
 1. zmes (2)
Právna kategória výrobku
Cena
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (2)
Vegánsky (2)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (2)
BIO (2)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (2)
Bez aspartamu (2)
 1. Glukozamín + MSM + Chondroitín - OstroVit
  Glukozamín + MSM + Chondroitín - OstroVit
  91%
  91 % (45)
  9,95 €
 2. 100% Glukozamín - OstroVit
  100% Glukozamín - OstroVit
  0%
  0% (0)
  8,50 €

2 Položiek