OstroVit Glukosamín

Glukosamín od výrobcu OstroVit je kategória produktov s obsahom glukosamínu. Ten slúži ako stavebný materiál na tvorbu chrupavky a ďalšiu časť pohybového aparátu. Najčastejšie sa spája s podporou pevnosti a odolnosti kolenného kĺbu a taktiež s pružnosťou chrupavky.

V priebehu života s rastúcim vekom ale typicky dochádza k znižovaniu množstva glukosamínu v tele, čo sa môže negatívne prejaviť na funkcii chrupavky. Doplnky stravy s glukosamínom potom môžu pomôcť udržať zdravú hladinu tejto látky, a prispieť tak k ochrane pred rozkladom hmoty (degradáciou) chrupavky. Používajú sa aj s cieľom lepšej pohyblivosti a ochrany pred poškodením kĺbov pri nadmernej záťaži. Ocenia ich bežci, vzpierači, futbalisti a ďalší športovci. Sú vhodné ale aj pre jedincov s fyzicky náročným zamestnaním, jednostrannou záťažou a staršie osoby.

Táto látka sa v suplementoch nachádza najčastejšie vo forme glukosamín sulfátu, ktorý má typicky lepšiu využiteľnosť ako napríklad glukosamín hydrochlorid. Užíva sa v tabletách alebo v podobe rozpustného prášku. Obľúbená je kombinácia glukosamínu s chondroitínom a MSM, ktoré sú tiež súčasťou kĺbov, šliach a väzov a majú blahodarné účinky na pohybový aparát. Tieto látky môžete užívať zvlášť alebo ich nájdete v komplexnej kĺbovej výžive.

Viac informácií o glukosamíne sa dozviete v článku Glukosamín a všetko, čo o ňom musíte vedieť.

Zobraziť viac

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Vymaž filter
Výrobca
 1. GymBeam (2)
 2. OstroVit (1)
Tablety
 1. 90 tab. (1)
Forma
 1. tabletkovaný (1)
Zmes
 1. zmes (1)
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Glukosamín + MSM + Chondroitín - OstroVit
  Glukosamín + MSM + Chondroitín - OstroVit
  97%
  97% (15)
  9,50 €

1 Položka