Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Ginkgo Biloba 100 tab - Scitec Nutrition

Ginkgo biloba je extrakt z rastliny Ginkgo, a zároveň dôležitý antioxidant, ktorý priaznivo ovplyvňuje mozgovú činnosť a zlepšuje pamäť. Patrí k najpopulárnejším rastlinným výrobkom s antioxidačnými vlastnosťami. Podporuje rozširovanie kapilár v periférnom cievnom riečišti a zlepšenie prietokových vlastností krvi.

Ginkgo biloba - dôležitý antioxidant, ktorý podporuje mozgovú činnosť, pamäť a zlepšuje prietokové vlastnosti krvi

Ginkgo biloba je považovaná za dôležitý antioxidant a predovšetkým za rastlinu, ktorej účinné látky priaznivo ovplyvňujú mozgovú činnosť. Blahodárnych účinkov výťažku z jeho listov využíva tradičná čínska medicína už päť tisíc rokov. Ginkgo biloba sa radí k najpopulárnejším rastlinným výrobkom. Efekt Ginkgo biloba v mozgu je obdobný efektu kofeínu z kávy s jedným veľkým rozdielom - Ginkgo je vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam schopné zachytávať odpadové splodiny buniek (tzv. voľné radikály), ktoré spôsobujú ich predčasné opotrebovanie a starnutie. Účinok je teda podstatne dlhší, trvalejší, ale na rozdiel od kofeínu mu chýbajú následné stavy vyčerpania.

 

ginkgo biloba scitec


A v čom teda tkvie tajomstvo jeho blahodarných účinkov na náš organizmus? V listoch je obsiahnuté najmä veľké množstvo flavonoidov, terpénov, organických kyselín a ďalších látok, ktorých štruktúru nedokáže presne určiť ani moderná veda. Isté je, že komplex týchto látok, ktoré sa odborne nazývajú "ginkgolides" nie je obsiahnutý v žiadnej inej rastline. Základným účinkom extraktu z listov je rozširovanie kapilár v periférnom cievnom riečišti a zlepšenie prietokových vlastností krvi (vazodilatácia) a ďalej antioxidačné účinky.

 

Výskumy poukazujú na schopnosť Ginkga udržiavať periférnu cirkuláciu paží, nôh a mozgu. Okrem toho, ginkgo pomáha zlepšovať pamäť, a to najmä pri miernejších poruchách pamäte spojených so starnutím. Ginkgo Biloba od Scitec Nutrition obsahuje 24% ginkgo flavonoidových glykozidov.


Ginkgo Biloba a jeho výhody

  • v 1 dávke až 60 mg extraktu z ginkga
  • priaznivo vplýva na mozgovú činnosť
  • zlepšuje pamäť
  • má antioxidačné účinky
  • zlepšuje prietokové vlastnosti krvi
 

Dávkovanie

Užite 1 tabletu 2-krát denne spolu s jedlom.

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty1 dávka (1 tab)
Ginkgo Biloba Extrakt60 mg
 

 

Ďalšie zložky

sójový olej, želatína, rastlinný glycerín, sójový lecitín, žltý včelí vosk, prírodné karamelové farbivo.

 

Upozornenie

Vyrobené v zariadení spracúvajúce mlieko, sóju, vaječné bielkoviny, lepok a orechy.

Recenzie od zákazníkov

Ginkgo Biloba 100 tab - Scitec Nutrition

Write Your Own Review
Prezeráte si:Ginkgo Biloba 100 tab - Scitec Nutrition
Vaše hodnotenie
Hlavná kategória
Otázky od zákazníkov

Ginkgo Biloba 100 tab - Scitec Nutrition

Napíšte otázku
Napísať odpoveď