STRIX Erythritol

Erythritol od výrobcu STRIX je kategória produktov s erythritolom, ktorý patrí medzi obľúbené sladidlá. Ten bežne nájdeme aj v prírode, napríklad v niektorých druhoch ovocia. Najčastejšie sa vyrába fermentáciou glukózy získanej z týchto rastlinných zdrojov. Vzniknú tak drobné biele kryštáliky, ktoré sa vzhľadom podobajú bežnému (repnému) cukru, dokonca dosahujú až 70 % jeho sladivosti. Týmto však podobnosť končí. 

Toto sladidlo je totiž bezkalorické a môže sa pochváliť nulovým glykemickým indexom. Je teda ideálne najmä v prípade, keď sa snažíte schudnúť, znížiť kalorický príjem alebo obmedziť cukor v jedálničku. V prípade, že erythritolom nahradíte cukor, prispejete navyše k zachovaniu mineralizácie zubov, čím môžete podporiť svoje dentálne zdravie.

 Zobraziť viac

Ako používať erythritol? 

Má všestranné využitie a hodí sa všade, kde sa bežne pridáva cukor. Je preto ideálny na sladenie čaju, kávy, miešaných drinkov a iných nápojov. Takisto ho môžete použiť pri varení a pečení vašich obľúbených zdravých dobrôt. Takto si osladíte jedlo bez zvýšenia jeho energetickej hodnoty. 

Skúste nahradiť cukor erythritolom, a tak znížiť príjem cukru aj kalórií.  

Ak sa chcete dozvedieť viac o erythritole, prečítajte si náš článok Náhrady cukru - ktoré sladidlo je pre vás najvhodnejšie?

 Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.