GymBeam Erythritol

Erythritol od výrobcu GymBeam je kategória produktov s erythritolom, ktorý patrí medzi obľúbené sladidlá. Ten bežne nájdeme aj v prírode, napríklad v niektorých druhoch ovocia. Najčastejšie sa vyrába fermentáciou glukózy získanej z týchto rastlinných zdrojov. Vzniknú tak drobné biele kryštáliky, ktoré sa vzhľadom podobajú bežnému (repnému) cukru, dokonca dosahujú až 70 % jeho sladivosti. Týmto však podobnosť končí. 

Toto sladidlo je totiž bezkalorické a môže sa pochváliť nulovým glykemickým indexom. Je teda ideálne najmä v prípade, keď sa snažíte schudnúť, znížiť kalorický príjem alebo obmedziť cukor v jedálničku. V prípade, že erythritolom nahradíte cukor, prispejete navyše k zachovaniu mineralizácie zubov, čím môžete podporiť svoje dentálne zdravie.

Ako používať erythritol? 

Má všestranné využitie a hodí sa všade, kde sa bežne pridáva cukor. Je preto ideálny na sladenie čaju, kávy, miešaných drinkov a iných nápojov. Takisto ho môžete použiť pri varení a pečení vašich obľúbených zdravých dobrôt. Takto si osladíte jedlo bez zvýšenia jeho energetickej hodnoty. 

Skúste nahradiť cukor erythritolom, a tak znížiť príjem cukru aj kalórií.  

Ak sa chcete dozvedieť viac o erythritole, prečítajte si náš článok Náhrady cukru - ktoré sladidlo je pre vás najvhodnejšie?

Zobraziť viac

2 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Vymaž filter
Výrobca
 1. Xucker (4)
 2. GymBeam (2)
 3. Wolfberry (1)
Príchuť
 1. bez príchute (1)
Balenie (g)
 1. 240 g (1)
 2. 1430 g (1)
Forma
 1. práškový (2)
Zmes
 1. zmes (1)
 2. číry (1)
Štítky produktu
 1. Vegan (2)
 2. New (1)
 3. AUTUMN34 (1)
Cena
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (2)
Vegánsky (2)
Bezlepkový (2)
Bez laktózy (2)
BIO (2)
Bez GMO (2)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (2)
Bez aspartamu (2)
 1. Erythrit 1000 g - GymBeam
  Erytritol 1000 g - GymBeam
  94%
  94 % (87)
  8,95 €
 2. Erythritol & Stevia Sweetener - GymBeam

2 Položiek