The Protein Works EAA

EAA od výrobcu The Protein Works esenciálne aminokyseliny (anglicky essential amino acid) nevyhnutné pre ľudské zdravie, avšak náš organizmus ich nedokáže vytvárať, a preto ich musíme prijímať prostredníctvom stravy alebo suplementov. Medzi EAA patrí 9 aminokyselín, a to histidín, lyzín, metionín, fenylalanín, treonín, tryptofán a BCAA, konkrétne leucín, izoleucín a valín.

Každá z nich má pre ľudský organizmus dôležitú úlohu:

Histidín - uľahčuje rast, tvorbu krvných buniek a opravu tkanív. Telo ho metabolizuje na histamín, ktorý je nevyhnutný pre imunitu, reprodukčné zdravie a trávenie.

Lyzín - zohráva kľúčovú úlohu pri budovaní svalov, udržiavaní pevnosti kostí a regenerácií zranení. Reguluje tiež tvorbu hormónov, protilátok a enzýmov v tele, ale je tiež potrebný pre imunitnú funkciu a produkciu kolagénu v tele.

Metionín - je spolu s cysteínom dôležitý pre zdravie kože a vlasov. Pomáha tiež udržiavať pevné nechty a prispieva k správnej absorpcii selénu a zinku.

Fenylalanín - pomáha telu používať iné aminokyseliny, proteíny a enzýmy. V tele sa premieňa na tyrozín, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu mozgu. Je tiež prekurzorom dopamínu, epinefrínu a norepinefrínu.

Treonín - je nevyhnutný pre zdravú pokožku a zuby, pomáha pri metabolizme tukov a môže byť nápomocný aj pre ľudí s poruchami trávenia, úzkosťou a miernou depresiou.

Tryptofán - je nevyhnutný pre správny rast u dojčiat a vzniká z neho serotonín a melatonín. Serotonín, rovnako ako melatonín reguluje spánok, ale aj chuť do jedla, náladu a bolesť. 

Leucín - je dôležitý pri syntéze proteínov, zároveň podporuje rast a regeneráciu svalov a kostí. Reguluje tiež hladinu cukru v krvi, podporuje hojenie rán a produkciu rastového hormónu.

Izoleucín - pomáha pri hojení rán, podporuje imunitu a reguluje hladinu cukru v krvi.

Valín - nie je dôležitý len pre mentálne zdravie a emocionálny pokoj, ale aj podporu rastu a regenerácie svalov. 

  

Ak sa chcete o EAA dozvedieť viac, prečítajte si náš článok: Esenciálne aminokyseliny EAA a ich účinky, zdroje a dávkovanie.

Zobraziť viac

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Vymaž filter
Výrobca
 1. ActivLab (2)
 2. Nutrend (1)
 3. GymBeam (1)
 4. Applied Nutrition (1)
 5. OstroVit (1)
 6. The Protein Works (1)
 7. Bodylab24 (1)
 8. Redcon1 (1)
Príchuť
 1. bez príchute (1)
Balenie (g)
 1. 250 g (1)
 2. 500 g (1)
Forma
 1. práškový (1)
Zmes
 1. zmes (1)
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Esenciálne aminokyseliny - The Protein Works

1 Položka