Domáci test - Neznášanlivosť lepku - Veroval

Výrobca: Veroval

Domáci test - Neznášanlivosť lepku je praktická samodiagnostická pomôcka, vďaka ktorej môžete z pohodlia domova ľahko odhaliť, či netrpíte intoleranciou lepku. Tá sa môže prejavovať mnohými spôsobmi, ako je napríklad nafukovanie, hnačka a ďalšie tráviace ťažkosti, bolesť hlavy či únava. Pomocou testu tak môžete ľahko nájsť možnú príčinu svojich problémov a následne výsledkom prispôsobiť stravu, aby ste sa opäť cítili dobre.

Domáci test - Neznášanlivosť lepku môže pomôcť odhaliť možné príčiny nafukovania, hnačiek a ďalších zdravotných problémov súvisejúcich s neznášanlivosťou lepku

Domáci test - Neznášanlivosť lepku je praktická pomôcka, ktorá dokáže z kvapky krvi zistiť intoleranciu lepku. Tá sa môže prejavovať napríklad nafukovaním, hnačkami a ďalšími tráviacimi problémami. Výnimkou však nie sú ani bolesti hlavy či únava. Test naviac dokáže odhaliť, či dodržujete bezlepkovú diétu správne. Ukazuje totiž prítomnosť IgA protilátok, ktoré v tomto kontexte môžu značiť neznášanlivosť lepku. Ak človek dodržiavate bezlepkovú diétu správne, mali by tieto protilátky v súvislosti s lepkom do 6 mesiacov zaniknúť. Test môžete teda využívať aj na to, aby ste sa uistili, že ste naozaj lepok zo svojej stravy vyradili dôsledne. Štúdiami bola potvrdená jeho presnosť na 98%, vďaka čomu sa jedná o pomerne spoľahlivú metódu sebatestovania.

Samotné vykonanie testu je veľmi jednoduché. Stačí vám iba jedna kvapka vašej krvi, ktorú vďaka priloženým pomôckam ľahko odoberiete z prstu. Zmiešate ju s priloženým roztokom, ktorý kvapnete na testovaciu kazetku. Po 10 minútach sa vám objaví výsledok. Ak sa vám na testovacej kazete ukázali dve čiarky, máte v tele preukázateľne prítomné IgA protilátky, ktoré sa spravidla objavujú v súvislosti s neznášanlivosťou lepku. Ideálne je však nechať si túto intoleranciu potvrdiť lekárom.

Domáci test - Neznášanlivosť lepku a jeho výhody

• jedná sa o samodiagnostický test z kvapky krvi
  • môže odhaliť, či máte intoleranciu na lepok
  • dokáže zistiť, či dodržiavate bezlepkovú diétu dôsledne