Ca-Zn-Mg 60 tab - GymBeam

Ca-Zn-Mg je komplex minerálnych látok obsahujúci predovšetkým vápnik, zinok a horčík. Vďaka spomenutému vápniku ovplyvňuje normálne fungovanie svalov a zdravie kostí. Horčík potom prispieva k zníženiu únavy, správnemu fungovaniu nervového systému, svalov či psychiky. V zložení nájdete tiež fosfor, meď, bór a kremík.

Nie je na sklade
Predpokladaná cena 3,95 €

Ca-Zn-Mg je komplex minerálnych látok s obsahom vápnika, zinku a horčíka, vďaka ktorému prispieva napríklad ku zníženiu únavy

Ca-Zn-Mg je komplex minerálnych látok, ktorý je pre svoje účinky obľúbený ako medzi športovcami, tak aj nešportujúcou časťou populácie. Najväčší podiel má v doplnku vápnik. Ten je pre naše telo veľmi dôležitý, pretože má vplyv na krvnú zrážanlivosť, látkovú premenu dôležitú pre tvorbu energie, fungovanie svalov a tráviacich enzýmov. Okrem toho pomáha aj udržať zdravé kosti a zuby. Svoju rolu v tele má tiež obsiahnutý horčík, ktorý prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, rovnováhe elektrolytov, správnemu fungovaniu nervového systému, psychiky či svalov. Je obľúbený napríklad medzi športovcami, ktorých trápia časté svalové kŕče. Ďalšou obsiahnutou minerálnou látkou je zinok. Ten má v tele vplyv na správnu látkovú premenu makronutrientov, mastných kyselín, udržanie normálnej hladiny testosterónu, fungovanie imunity, a navyše pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom.

Okrem týchto troch spomenutých minerálnych látok v zložení nájdete tiež bór, kremík a fosfor, ktorý pomáha s udržaním zdravých kostí. Nechýba však ani meď, ktorá má vplyv na fungovanie nervového systému, imunity a správny prenos železa v tele. Poslednou dôležitou zložkou, ktorú v tabletách nájdete, je hydrochlorid kyseliny l-glutamovej. Jedná sa o neesenciálnu aminokyselinu, ktorá funguje v mozgu ako neurotransmitér. Doplnok je vo forme praktických tabliet, a tak sa jednoducho užíva.

Ca-Zn-Mg a jeho výhody

• obsahuje vápnik, zinok, horčík a ďalšie dôležité minerálne látky
  • má vplyv na správne fungovanie svalov, imunity, nervového systému a psychiky
  • pomáha znižovať únavu a vyčerpanie
  • prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi a rovnováhe elektrolytov
  • je vo forme praktických tabliet

Uhličitan vápenatý, maltodextrín, dikalciumfosfát, objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), sodná soľ karboxymetylcelulózy, oxid zinočnatý, povlakové látky (mastné kyseliny, hydroxypropylmetylcelulóza, glycerol, hydroxypropylcelulóza), protispekavé činidlo (stearan horečnatý), oxid kremičitý, bezvodý síran meďnatý, kyselina l -glutámová, tetraboritan sodný, polyvinylpolypyrrlidon.

Užívajte 1-2 tablety denne.

Nutričné hodnoty2 tablety*RI
Vápnik 666 mg 83,2 %
Horčík 233,4 mg 62,2 %
Fosfor 166 mg 23,7 %
Zinok 10 mg 100 %
Meď 0,66 mg 66 %
Kremík 13,4 mg -
Bór 6,7 μg -
Kyselina L-glutámová 66 mg -

*Referenčná hodnota príjmu priemernej dospelej osoby (8400 kJ/2000 kcal)

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením.

Skupina príchute prírodná chuť
Štítky produktu Vegan
Vegánsky áno
Forma tabletkovaný
Hlavná kategória Multiminerály

Recenzie od zákazníkov Ca-Zn-Mg 60 tab - GymBeam
Prezeráte si:Ca-Zn-Mg 60 tab - GymBeam

V mojom veku /59/ veľmi potrebné, plní svoj úcel. Spokojnosť na mojej strane.

Tablety Cena Špeciálna cena Skladom
60 tab. 5,95 € 3,95 €
Nie je skladom
Očakávame
Ca-Zn-Mg + Vit D3
Pekný deň, prosím vás, prečo tie Vitamíny nemôžu užívať tehotné ženy? Keďže tieto prvky sú dôležité? A na iných stránkach píše, že môžu to užívať?
S pozdravom Anett
Ca-Zn-Mg + Vit D3
Dobrý deň, mrzí nás to, ale pre tehotné a dojčiace matky sa neodporúčajú doplnky výživy. Z etického hľadiska neboli na týchto ženách vykonané testy, a preto nie sú výsledky pre žiadnu štúdiu. Z toho dôvodu sa doplnky vo všeobecnosti neodporúčajú, jedine po dohode s Vašim gynekológom.
Ladislav, Tím GymBeam
Zloženie minerálov v 1 tabletke
Prosím o informáciu či užívanie minerálov Vápnik, Horčík a Zinok v jednej tabletke neovplyvňuje ich vzájomné vstrebávanie a či by nebolo vhodnejšie užívať uvedené minerály samostatne s časovým odstupom. Respektíve či je postačujúce spoločné užívanie minerálov aj pri prípadnom zníženom efekte vstrebávania.

Sú uvedená množstva v zložení Elementárne množstvá minerálov?

Ďakujem Karol
Ďakujem
Zloženie minerálov v 1 tabletke
Dobrý deň, tabuľka výživových hodnôt uvádza elementárne množstvá minerálov. Staršie štúdie uvádzali, že zvýšenie vápnika v strave významne znížilo absorpciu Mg2+. Rovnaký účinok na absorpciu Mg2+ bol preukázaný pri nadbytku fosforu, železa, medi, mangánu a zinku. V týchto štúdiách sa však použili nefyziologické dávky minerálov. Keď sa tieto látky konzumujú vo fyziologickom rozmedzí, ako sú prítomné v bežnej strave, inhibičné účinky neboli pozorované.

Viac sa dočítate v článku od PubMed Central (PMC): https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5652077/

Ladislav, GymBeam Team