Ca-Zn-Mg - GymBeam

Ca-Zn-Mg je komplex minerálnych látok obsahujúci predovšetkým vápnik, zinok a horčík. Vďaka spomenutému vápniku ovplyvňuje normálne fungovanie svalov a zdravie kostí. Horčík potom prispieva k zníženiu únavy, správnemu fungovaniu nervového systému, svalov či psychiky. V zložení nájdete tiež fosfor, meď, bór a kremík.

Ca-Zn-Mg je komplex minerálnych látok s obsahom vápnika, zinku a horčíka, vďaka ktorému prispieva napríklad ku zníženiu únavy

Ca-Zn-Mg je komplex minerálnych látok, ktorý je pre svoje účinky obľúbený ako medzi športovcami, tak aj nešportujúcou časťou populácie. Najväčší podiel má v doplnku vápnik. Ten je pre naše telo veľmi dôležitý, pretože má vplyv na krvnú zrážanlivosť, látkovú premenu dôležitú pre tvorbu energie, fungovanie svalov a tráviacich enzýmov. Okrem toho pomáha aj udržať zdravé kosti a zuby. Svoju rolu v tele má tiež obsiahnutý horčík, ktorý prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, rovnováhe elektrolytov, správnemu fungovaniu nervového systému, psychiky či svalov. Je obľúbený napríklad medzi športovcami, ktorých trápia časté svalové kŕče. Ďalšou obsiahnutou minerálnou látkou je zinok. Ten má v tele vplyv na správnu látkovú premenu makronutrientov, mastných kyselín, udržanie normálnej hladiny testosterónu, fungovanie imunity, a navyše pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom.

Okrem týchto troch spomenutých minerálnych látok v zložení nájdete tiež bór, kremík a fosfor, ktorý pomáha s udržaním zdravých kostí. Nechýba však ani meď, ktorá má vplyv na fungovanie nervového systému, imunity a správny prenos železa v tele. Poslednou dôležitou zložkou, ktorú v tabletách nájdete, je hydrochlorid kyseliny l-glutamovej. Jedná sa o neesenciálnu aminokyselinu, ktorá funguje v mozgu ako neurotransmitér. Doplnok je vo forme praktických tabliet, a tak sa jednoducho užíva.

Ca-Zn-Mg a jeho výhody

• obsahuje vápnik, zinok, horčík a ďalšie dôležité minerálne látky
  • má vplyv na správne fungovanie svalov, imunity, nervového systému a psychiky
  • pomáha znižovať únavu a vyčerpanie
  • prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi a rovnováhe elektrolytov
  • je vo forme praktických tabliet

Uhličitan vápenatý, hydrogenfosforečnan vápenatý, oxid horečnatý, objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), kyselina L-glutámová, protihrudkujúce činidlo (stearan horečnatý), bezvodý síran meďnatý, oxid zinočnatý, oxid kremičitý, tetraboritan sodný, povlakové látky (hypromelóza, hydroxypropylcelulóza, modifikovaný škrob, triglyceridy so stredne dlhým reťazcom, mastenec).

Užívajte 1-2 tablety denne.

Nutričné hodnoty 2 tablety *RI
Vápnik 666,8 mg 83,4 %
Horčík 233,3 mg 62,2 %
Fosfor 166 mg 23,7 %
Zinok 10 mg 100 %
Meď 0,66 mg 66 %
Kremík 13,4 mg -
Bór 66 μg -
Kyselina L-glutámová 66 mg -

*Referenčná hodnota príjmu priemernej dospelej osoby (8400 kJ/2000 kcal)

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením.

Forma tabletkovaný
Hlavná kategória Multiminerály
Vegánsky áno
HS kód 21069098: --- Ostatné
Skupina príchute prírodná chuť
Ostatné kategórie Športová výživa
Na podporu imunity
Minerály

Recenzie od zákazníkov Ca-Zn-Mg - GymBeam
Prezeráte si:Ca-Zn-Mg - GymBeam

Dobrá cena aj kvalita :)

Velkost tabliet je 19x9x7 mm, uz z tohto pohladu je to vela. Navyse sa v tekutine rychlo rozpustaju a navyse aj penia. A ak tabletu nedajboze zapijete nejakou "bublinkovou" vodou, naozaj mate co robit, aby ste sa nezadusili, kedze nastane rovnaky efekt, ako ked hodite sumivu tabletu do pohara s vodou. Na doze ziadne upozornenie/odporucanie napisane nie je.

Tablety Cena Špeciálna cena Skladom
60 tab. 5,95 € 3,95 €
120 tab. 10,95 € 7,95 €
Ca-Zn-Mg + Vit D3
Pekný deň, prosím vás, prečo tie Vitamíny nemôžu užívať tehotné ženy? Keďže tieto prvky sú dôležité? A na iných stránkach píše, že môžu to užívať?
S pozdravom Anett
Ca-Zn-Mg + Vit D3
Dobrý deň, mrzí nás to, ale pre tehotné a dojčiace matky sa neodporúčajú doplnky výživy. Z etického hľadiska neboli na týchto ženách vykonané testy, a preto nie sú výsledky pre žiadnu štúdiu. Z toho dôvodu sa doplnky vo všeobecnosti neodporúčajú, jedine po dohode s Vašim gynekológom.
Ladislav, Tím GymBeam
Zloženie minerálov v 1 tabletke
Prosím o informáciu či užívanie minerálov Vápnik, Horčík a Zinok v jednej tabletke neovplyvňuje ich vzájomné vstrebávanie a či by nebolo vhodnejšie užívať uvedené minerály samostatne s časovým odstupom. Respektíve či je postačujúce spoločné užívanie minerálov aj pri prípadnom zníženom efekte vstrebávania.

Sú uvedená množstva v zložení Elementárne množstvá minerálov?

Ďakujem Karol
Ďakujem
Zloženie minerálov v 1 tabletke
Dobrý deň, tabuľka výživových hodnôt uvádza elementárne množstvá minerálov. Staršie štúdie uvádzali, že zvýšenie vápnika v strave významne znížilo absorpciu Mg2+. Rovnaký účinok na absorpciu Mg2+ bol preukázaný pri nadbytku fosforu, železa, medi, mangánu a zinku. V týchto štúdiách sa však použili nefyziologické dávky minerálov. Keď sa tieto látky konzumujú vo fyziologickom rozmedzí, ako sú prítomné v bežnej strave, inhibičné účinky neboli pozorované.

Viac sa dočítate v článku od PubMed Central (PMC): https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5652077/

Ladislav, GymBeam Team
Užívání s multivitaminem
Dobrý den, můžu tento doplněk užívat zároveň s multivitaminem Vitality Complex? Nedojde k nadměrnému příjmu minerálů?
Užívání s multivitaminem
Dobrý deň, tieto doplnky už neodporúčame kombinovať.

Paula, team GymBeam
Užívání s multivitaminem
Dobrý deň, Vitality komplex už tieto minerály obsahuje a preto kombinácia nie je potrebná a ani ju neodporúčame aby nedošlo k predávkovaniu.