Recept na francúzsky toast, ktorý má sotva 110 kalórii

Kto by nemiloval klasické francúzske toasty, ktoré sú tak lahodné? No môžu byť dokonca aj jemné, chrumkavé a sladké. My vám dnes prinášame recept na sladké francúzske toasty, ktoré obsahujú minimum kalórii a tuku, a navyše ich prípravu zvládne aj absolútny amatér v kuchyni. Cesto je vyrobené z prísad, ktoré polichotia každému milovníkovi zdravej stravy, a to zo sójového mlieka, banánu, škorice a vanilky. Ako už možno mnohí tušíte, nepotrebujete žiadne vajíčka či maslo, a preto tieto toasty ocenia nielen vegetariáni, ale aj vegáni. 

 

Aby sme vás ešte viac namotivovali...

Jeden plátok pečiva obaleného v zmesi obsahuje približne 110 kCal a 0,2 g nasýtených tukov. Klasický francúzsky toast obsahuje približne 149 kCal a 1,8 g nasýtených tukov. Vzhľadom k tomu, že je nízkokalorický a každý plátok ponúka 4,4 g bielkovín, môžete si vychutnať dva obalené plátky pečiva posypané čerstvým ovocím pre zdravé a vyvážené raňajky v ktorýkoľvek deň v týždni. S týmto receptom na francúzsky toast nemusíte čakať až do nedeľných raňajok. Pripravte si ho už teraz! 


Na francúzsky toast potrebujeme:

• 1 zrelý banán
• 1 šálka nesladeného sójového mlieka
• ½ čajovej lyžičky škorice
• ¼ čajovej lyžičky vanilkového extraktu
• 7 plátkov kysnutého pečiva (prerežeme na polovicu, aby ste mali 14 plátkov. Môžene použiť aj okruhlý bochník)

 Recept na sladký francúzsky toast len 110 kalórii

 

Ako pripravíme sladký francúzsky toast?

• Vidličkou v plytkej miske roztlačíme zrelý banán, pridáme sójové mlieko, škoricu, vanilku, a dobre premiešame.
• Panvicu rozohrievame na strednom ohni po dobu 5 minút. Najideálnejšie bude, ak použijeme panvicu s nepriľnavým povrchom alebo klasickú panvicu, ktorú si nasprejujeme sprejom proti priľnavosti. 
• Kým sa panvica rozohreje, nakrájame si pečivo na plátky.
• Plátok chleba ponoríme do zmesi z oboch strán, a následne položíme na rozohriatu panvicu. Smažíme z každej strany do zlatista približne 4 minúty.
• Voila! Sladučký francúzsky toast s minimom kalórií je na svete. Môžeme podávať ihneď s ovocím, sójovým jogurtom, javorovým sirupom či medom.

 Recept na sladký francúzsky toast len 110 kalórii

 

Nutričné hodnoty v 1 plátku francúzskeho toastu:


Recept na francúzsky toast nutričné hodnoty v jednom plátku  

Príprava tohto sladkého francúzskeho toastu trvá asi 30 minút, a ako ste už isto z receptu výčitali, zvládne ju naozaj každý. Potešte svoje chuťové poháriky hneď na raňajky a budeme veľmi radi, ak nám v komentároch pod článkom napíšete, ako sa vám francúzske toasty podarili. 

 

Ak sa vám článok páčil, podporte ho zdieľaním