Rastiete aj keď je proteín denaturovaný?

Myslíte si, že nemôžete zohriať proteín, pretože by ste potom nemohli využiť jeho prednosti? Zamyslite sa znova. Zistite pravdu o tomto nutričnom mýte. Ak je nejaká vec, ktorá ma slovami Petra Griffina „dokáže poriadne tankovať“, tak je to počuť že nemôžete zohrievať proteínový prášok, pretože sa pri procese zničí. Tvrdenie je asi nasledovné: „Ak varíš proteínový prášok, proteín sa stane denaturovaný. Ak je proteín denaturovaný, tvoje telo ho nevie absorbovať!“

 

Počas predchádzajúcich rokov som dostal tucty otázok od čitateľov tákajúcich sa tohto tvrdenia. Ľudia cestujúci do Karibiku sa pýtali či im podnebie neznehodnotí ich proteín, ľudia baliaci si proteín na cestu lietadlom sa obávali, že teplo od batožinového pásu poškodí ich proteín a plameňom šporáku sa samozrejme vyhýbali za každú cenu. Jednoducho „Zohrievať proteín je najhorší nápad. Denaturuje to proteín!“ Pravda?

 

Jedným slovom: NIE!

Myšlienka že teplo zničí proteín, držala stovky ( ak nie tisícky) ľudí od toho, aby si mohli vychutnať proteínovú tortu, muffiny a proteínový tvarohový koláč. Volám po akcii: Je načase sa spojiť a aktívne skoncovať s týmto nezmyslom tým, že naučíme ostatných čo denaturácia vlastne znamená.

 

proteín


Definícia denaturácie

V jednoduchých pojmoch, denaturácia nastáva, keď štruktúra aminokyselín nachádzajúcich sa v proteíne zmení svoj tvar po varení. Proteínová molekula, ktorú si môžete predstaviť ako navinutú špirálu, sa po varení odvinie. Toto ale nezničí proteín. Naše telo absorbuje presne tie isté aminokyseliny z proteínu, či ho uvaríme alebo nie.

 

Napríklad keď varíte vajíčko, proteín denaturuje? Znamená to že je proteín zničený a vaše telo ho neabsorbuje? Určite nie. Ináč by sme všetci prehĺtali surové vajcia ako Rocky Balboa. Toto sa tiež týka mäsa. Vlastne to platí pre každý proteín, ktorý varíme. Keď konzumujeme denaturovaný proteín, jeho molekuly sú rozložené do jednotlivých aminokyselín, ktoré sa v našich bunkách znovu spoja aby sa stali zdrojom diétneho proteínu. Uvarený alebo neuvarený, naše telo absorbuje rovnaké esenciálne aminokyseliny a nutričný obsah proteínu ostáva nezmenený.

 

Tak prečo sa ukrátiť o skvelé proteínová torty, koláče alebo palacinky? Zahanbite klebety o denaturovanom proteíne presne touto klasikou na raňajky. Určite vám dá skvelý nástup do skvelého sveta varenia s proteínovým práškom. Iba chyťte vidličku a ochutnajte. Sľubujem že nikdy na nich nezanevriete.

 

 

proteíny

 

Recept: Jablkovo-proteínové palacinky


Potrebujeme:

• 1/2 na tenko nakrájané jablko 
• 1/4 hrnčeka ovsenej múky
• 1/4 hrnčeka  proteínového prášku, Vanilka
• 1 celé vajce
• 1 vaječný bielok
• 3 pol. lyžice mlieka
• 1/2 pol. lyžice škorice

 

Postup prípravy:

1. Nakrájajte a pripravte na pare jablko. Ja oparujem jablko 5 minút, ale vymôžete dlhšie ak chcete aby bolo jablko mäkšie.  Ale nerobte to príliš dlho – nerobíme jedlo pre bábätká.


2. Keď je jablko mäkké, dáme ho na bok a urobíme palacinky spojením všetkých hore uvedených prísad a upečením na nepriľnavej panvici . Použite tiež kokosový olej, olej v spreji alebo aj maslo.


3. Nech je vaša panvica dobre rozohriata keď na ňu budete liať svoje palacinkové cesto.  Keď je vaše cesto naliate, stiahnite oheň. Otáčajte palacinky a opečte rovnako z oboch strán


4. Keď sú hotové, navrstvite na palacinky vaše narezané jablká . Pridajte škoricu a sirup podľa vášho výberu. Môžete použiť javorový sirup, orieškové maslo alebo aj proteínový prášok.