Bežecké pravidlá: Kedy nosiť alebo nenosiť pri behu tričko?

Táto téma je  celkom aktuálna, vzhľadom k tomu, že je leto, stretávame stále viac ľudí pobehujúcich po chodníkoch, ktorí sa veľmi radi na sociálnych sieťach podelia o svoje pokroky v behu. Ale nie. Nebudeme sa dnes venovať aplikáciám, ktoré vás povedú k lepším výsledkom (alebo k narcizmu), ako Nike+ Running alebo Runtastic a ich odnože. Povenujeme sa o mnoho užitočnejšej otázke, ktorá trápi ľudstvo: Behávate bez trička?


Áno, táto otázka sa týka hlavne mužského osadenstva. Mnoho mužov chodieva behať "hore bez", a je to zrejme preto, že nemajú priateľku, ktorá by im to vyhovorila.

 

Okrem toho, že pri tom väčšina ľudí vyzerá trochu komicky, ich tréning to nijak neovplyvní. Navyše, je to aj hriech voči mimovoľne okoloidúcim, ktorí vás takto naozaj nepotrebujú vidieť. Preto sme sa trochu zamysleli a pripravili niekoľko praktických tipov, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či si to tričko predsa len obliecť. Pozn.: Do predu vás informujeme o tom, že sme to poňali trochu s humorom, určite nechceme nikoho uraziť.


V akých situáciách teda nosiť alebo nenosiť tričko?

VŽDY NOSTE TRIČKO, v prípade, že sa chystáte bežať po mestských chodníkoch, kde stretnete ľudí s tendenciou rozčuľovať sa kvôli vášmu klzkému nahému telu.

 kedy bežať s tričko a kedy nie

 

NENOSTE TRIČKO, v prípade, že budete bežať niekde s hustotou obyvateľstva v rozmedzí od "malomešťanskej komunity" až po odľahlé miesta, kde je viac kukuričných klasov ako ľudských hláv.

 kedy behať bez trička a kedy s tričkom

 

VŽDY NOSTE TRIČKO, ak ste v posilňovni. V žiadnom indoorovom fitku nie je dovolené cvičiť nahý. Len si predstavte, ako by to vyzeralo, keby všetci v tejto prepotenej miestnosti chodili "hore bez". Toto miesto by sa už asi nevolalo "posilňovňa".

 bez trička vo fitku

 

NENOSTE TRIČKO, ak máte hardcore tréning v lese na 16 až 20 km dlhú trať v militaristickom štýle, ako je Tough Mudder. Už to, že ste sa dali na niečo takéto o vás vypovedá, že vám nevadí blato ani na tvári, prípadne nemáte príliš veľa záujmu o hygienu. Neobťažujte sa s obliekaním si trička.

 VŽDY NOSTE TRIČKO, v prípade, že do práce dochádzate behom. No aj tak nám to nedá, a musíme sa opýtať. Kto dochádza do práce behom? Vy máte v práci sprchu? Nie je to trochu divné?


kedy nosiť pri behu tričko

 

NENOSTE TRIČKO, ak ste na akejsi miestnej bežeckej trase. Nikomu to pravdepodobne nebude vadiť. Zrejme nemajú tričko ani ostatní bežci.

 Kedy behať s tričkom beŽecké pravidlá

 

VŽDY NOSTE TRIČKO, ak máte na hrudi prekrásne tetovanie. Vieme, že to asi vnímate ako obrovskú príležitosť konečne ukázať svetu svoju kerku. Aj keď je viac cool, ak ju budete po väčsinu času skrývať rovnako ako Kevin Durant.


Kevint Durant, kedy nosiť tričko bežecké pravidlá


NENOSTE TRIČKO, ak ste, alebo sa aspoň fyzicky podobáte Matthew McConaughey-mu alebo Joe Manganiello-ovi.

 Joe Manganiello kedy nosiť tričko


Pevne veríme, že sme vám v tejto otázke poradili. Ak sa vám článok páčil, budeme radi, keď ho podporíte zdieľaním.