Aminokyseliny a 2. časť seriálu: Neesenciálne aminokyseliny

2.1 Arginín

Arginín telo využíva na stavbu väčšiny tkanív, hormónov, genetického kódu a ďalších látok. Môže byť syntetizovaná v organizme. Úplne prvotný význam má na tvorbu neurotransmitera (prenášača) - oxidu dusíku (NO) a na tvorbu a vylučovanie rastového hormónu (HGH). Arginín si vytvárajú rastliny vo svojich semenách, aby zabezpečili ich klíčenie a rast. Energeticky bohaté semená preto obsahujú veľa arginínu.

 

Arginín sa podieľa aj na zvýšení a udržaní obranyschopnosti organizmu. Jeho účinok spočíva v oddialení procesu postupného znižovania funkcie žľazy s vnútornou sekréciou - týmusu, ktorý riadi dozrievanie určitého druhu bielych krviniek. Arginín podporuje ich aktivitu a tým zlepšuje celkovú imunitnú odpoveď organizmu na rôzne infekčné podnety. ?

 

Hlavné funkcie arginínu:

• znižuje hypertenziu,
• vracia pružnosť žilám a cievam a chráni srdcový sval,
• zlepšuje sexuálny apetít, podporuje plodnosť u mužov zvyšovaním počtu spermií,
• urýchľuje regeneráciu tkanív,
• zvyšuje produkciu rastového hormónu a stimuluje tak nárast svalovej hmoty (metabolizmus svalov),
• napomáha chudnutiu prostredníctvom zvyšovania svalovej hmoty,
• zvyšuje prekrvenie svalov a tým podporuje fyzickú výkonnosť,
• posilňuje imunitný systém organizmu,
• odporúča sa pri artritíde, zúčastňuje sa budovania nových kostí a kolagénu,
• spomaľuje rast rakoviny a nádorov,
• užitočný pri liečení kožných problémov a spojivového tkaniva,
• napomáha detoxikácii pečeni neutralizáciou amoniaku,
• stimuluje pankreas pri vylučovaní inzulínu,
• udržiava rovnováhu dusíka, ü zúčastňuje sa regulácie mnohých enzýmov a hormónov.

 

Odporúčané dávkovanie sa pohybuje od 1000 – 2000 mg arginínu denne. Na zlepšenie výkonu sa odporúča užívať arginín pred tréningom. Príznaky nedostatku Arginínu: angína, kongestívne srdcové zlyhanie, neplodnosť, malé ranky a odreniny, znížená atletická výkonnosť, gastitída, vysoký krvný tlak, impotencia, pomalé hojenie rán, stres spotrebováva arginín.

 

2.2 Alanín

Alanín podporuje metabolizmus glukózy – jednoduchého sacharidu, ktorý telo využíva ako zdroj energie. Jedna z foriem alanínu, β-alanín, je prekurzorom kyseliny pantoténovej (vitamín B5) a koenzýmu A, ktorý je významným katalyzátorom. Je súčasťou keratínu.

 

Hlavné funkcie: 

• podieľa sa na metabolizme sacharidov v pečeni a vo svaloch pri fyzickej záťaži,
• tvorí spojku medzi laktátom a glukózou, čo je dôležité pri tvorbe glykogénu a v glukózo-alanínovom cykle,
• zúčasťnuje sa metabolizmu organických kyselín,
• je dôležitý pri premene energetických látok v Krebsovom cykle, syntetizuje sa transamináciou z pyruvátu,
• spolu s glycínom má pomerne veľké zastúpenie v ľudskej plazme,
• stimuluje produkciu imonoglobulínov,
• stabilizuje činnosť prostaty.


Zdroje: Existuje niekoľko potravinových zdrojov bohatých na L-alanín. Z rastlinných sú to napr. strukoviny, orechy a sušené plody, srvátka, pivovarné kvasnice, hnedá ryža, kukurica, cereálie a podobne. Zo živočíšnych zdrojov sú to predovšetkým všetky druhy mäsa, ryby, morské živočíchy, vajcia, želatína a iné. Nedostatok sa objavuje veľmi zriedkavo a to iba v čase silného hladovania organizmu. V takomto prípade sú bŕzdené procesy proteosyntézy prakticky na všetkých úrovniach organizmu. L-alanín sa používa pri suplementácii iba v prípade nedostatku (podvýživy), alebo pri stavoch jeho zvýšenej potreby (rastu svalovej hmoty).

 

2.3 Asparagín

Asparagín je spolu s glutamínom skrytou zásobou amoniaku v organizmoch (vo voľnej forme) a hraje dôležitú úlohu pri využívani amoniaku pri biosyntetických dejoch. Asparagin a glutamin sú stavebnými jednotkami bielkovin, ale tiež transportéry (ľahko prechádzaju cez bunkovú membránu). Prostredníctvom asparagínu sú v glykoproteinoch často viazané sacharidové zložky. Je používaný ako súčasť krmív pre úžitkové zvieratá, ochucovadlo potravín, konzervačné a antioxidačné prípravky.

 

2.4 Cysteín

Cysteín je zložka antioxidačného enzýmu glutatión, ktorý pomáha neutralizovať nebezpečné peroxidy a voľné radikály (nebezpečné produkty metabolizmu a svetelného žiarenia, ktoré poškodzujú telové bunky). Bráni kôrnateniu ciev, infarktu myokardu, vzniku rakoviny. 8% váhy vlasu tvorí cysteín - má kladný vplyv na rast vlasov.

 

Funkcie:

• obsahuje biologicky dostupnú síru,
• dôležitý pri detoxikácii,
• dôležitý pre zdravé a silné nechty, vlasy a pokožku,
• napomáha produkcii kolagénu, ü podporuje elasticitu kože,
• je súčasťou tráviacich enzýmov,
• detoxikuje telo a chráni ho pred radiačným poškodením,
• zneškodňuje voľné radikály,
• chráni pečeň pred alkoholom, liekmi a toxínmi z cigariet,
• prospešný pri reumatoidnej artritíde,
• zosilňuje cievy,
• chráni pred mutagénnymi aspektmi rakoviny,
• podporuje hojenie po operáciách a popáleninách,
• chelatuje ťažké kovy ako napríklad meď,
• viaže železo a pomáha jeho vstrebávaniu,
• podporuje spaľovanie tukov,
• pomáha uvoľňovať hlieny, preto je vhodný pri bronchitíde, dýchavičnosti a tuberkulóze,
• podporuje činnosť bielych krviniek, ü napomáha odstraňovaniu stareckých škvŕn.

 

Dávkovanie: Je potrebných denne prijať 3,8g. Zdroje: Nacháza sa hlavne vo vajíčkach. Cysteín môže pri cukrovke deaktivovať inzulín. Tiež ľudia s vzácnou genetickou predispozíciou, ktorá spôsobuje cystinuriu by nemali užívať extra doplnky s cysteínom.

 

2.5 Cystín

Cystín je nesenciálna aminokyselina, ktorá sa používa ako kypriaca látka na pečenie a na spracovanie múky. Vyrába sa z chlpov, peria, kopýt, kože, vlasov a nechtov. Používa sa v pekárenských výrobkoch: chlieb, pečivo, pekárenské múky a zmesi. Používa sa však aj pri výrobe mäsa, do cereálií a kojeneckej stravy. Pri pokusoch na zvieratách dochádzalo k poškodeniu pečene a obličiek. V niektorých krajinách je zakázaná.

 

2.6 Citrulín

Citrulín je neesenciálna aminokyselina, je to prekurzor L-argininu. Spoločne s arginínom je súčasťou mnohých prípravkov, ktoré pomáhajú zlepšiť kvalitu sexuálneho života. Citrulín je priamo vstrebávaný do krvi, vytvára zásobu pre metabolickú premenu na L-arginín a to rovnakými fyziologickými účinkami na cievy, ako v prípade L-arginínu. L-citrulín je z pohľadu nástupu účinku vhodnejším a rýchlejším zdrojom signálnych molekúl oxidu dusnatého. Pomáha obnovovať zdroje okamžitej energie (ATP) a vďaka tomu zvyšuje silu pri výkone a odďaľuje nástup pocitu únavy. V organizme sa premieňa na arginín (stimulant NO) a malát, ktorý je súčasťou Krebsovho cyklu a napomáha eliminovať kyselinu mliečnu vo svaloch.

 

Je vhodný pre zvýšenie telesného výkonu, zvyšuje svalovu energiu a stimuluje imunitný systém, zlepšuje hojenie, zmierňuje únavu, zlepšuje prekrvenie tkanív a presun energie do svalu, zvyšuje odolnosť svalu proti kyseline mliečnej, mení sa v tele na arginín a ten stimuluje vylučovanie NO oxidu dusnatého, rozširuje cievy, zlepšuje napumpovanosť svalov, pomáha dostať z tela odpadový amoniak, je súčasťou cyklu tvorby močoviny. Zaujímavosť je to, že na klasický L-arginín si dokáže telo ľahko zvyknúť, ale nie na L-citrulín. Dávkovanie: 3-5 g citrulínu malátu 1 hodinu pred tréningom.

 

2.7 Dimetylglycín

Najnovšie americké výskumy dokázali hodnotu a účinnosť dimetylglycínu ako potravinového doplnku proti stresu a jeho schopnosť prejaviť sa nasledovne: pri zvýšenej energetickej potrebe tela, napomáha kardiovaskulárnej činnosti, zlepšuje metabolizmus glukózy, zlepšuje využívanie kyslíka, stimuluje odozvu imunitného systému. Dimetylglycín môže teda zlepšiť celkový fyzický i mentálny výkon jedincov vystavených stresu a napomôcť telu pri procese regenerácie, ak bol jeho zlý stav zapríčinený intenzívnou fyzickou námahou.

 

Zdroje: Dimetylglycín, jeho soli a komplexné proteíny, sa nachádza v prírode v malých množstvách v niektorých potravinách, ako je mäso, semená a obilniny. Dimetylglycín sa nenachádza vo väcšom množstve, pretože prostredník metabolizmu je rýchlo metabolizovaný na iné dôležité sekundárne substráty. Dimetylglycín môže byť považovaný za dôležitý antistresový potravinový doplnok. I keď ludské telo produkuje dimetylglycín z cholínu a betaínu, zvýšeným príjmom tohto doplnku vo výžive sa môže prejaviť výrazné zvýšenie adaptability organizmu voči fyzickému a duševnému stresu a zlepšenie regenerácie degeneratívnych postihnutí.

 

2.8 Kyselina asparágová

Kyselina D-asparágová (DAA) je nebielkovinová aminokyselina vykazujúca fyziologický účinok. ??DAA sa nachádza v hypofýze, hypotalame, a v semenníkoch a je produktom metabolizmu L-asparágovej kyseliny.?DAA hrá dôležitú úlohu v kontrole produkcie pohlavných hormónov, čo vykazuje silný fyziologický účinok spočívajúci vo výraznom zvýšení luteinizačného hormónu (LH) a zintenzívnení biosyntézy testosterónu u mužov. Má rovnakú intenzitu biosyntézy testosterónu u mužov – testosterón je veľmi silný anabolický hormón.??

 

Zvyšuje výdrž počas tréningu a potláča únavu, zabezpečuje lepšiu regeneráciu po cvičení, prospešná pri chronickej únave, podporuje pamäť a pôsobí antidepresívne, napomáha pri neurálnych a mozgových poruchách, zúčastňuje sa pri vyplavovaní nadbytočného amoniaku z tela, pomáha bunkovým funkciám a funkciám RNA a DNA, zvyšuje produkciu imunoglobulínov a protilátok, zvyšuje hladinu testosterónu v tele, u športovcov udržuje prirodzenú produkciu testosterónu, ü pomáha budovať svalovú hmotu a tvarovať telo, zvyšuje hladinu rastového hormónu (GH) a vylučovanie oxidu dusnatého (NO)? DAA v tele tiež zvyšuje hladinu neurotransmiterov - dopamín a GABA, ktoré zlepšujú pamäť a pôsobia antidepresívne.??

 

Dávkovanie: 3000 – 4000mg denne, 1-2 hodiny pred tréningom, a tesne pred spaním.

 

2.9 Kyselina glutámová

V medicíne sa uvažuje o jej využití hlavne pri liečení neurologických porúch, napr. epilepsia, Parkinson, mentálna retardácia, porucha osobnosti, porucha chovania (prevažne u detí), k potlačení svalovej dystrofie, hypoglykemickej kóme, pri liečbe žalúdočných vredov, a pod. V potravinárstve sa používa ako stabilizátor farbív, ochucovadlo alebo ako antioxidant. Značné množstvo kyseliny sa priemyselne premieňa neutralizáciou na glutaman sodný.

 

Kyselina glutamová sa používá tiež vo vlasovej kozmetike, kde je súčasťou prípravkov pre trvalé zvlnenie vlasov, podieľa sa na metabolizme tukov, zohráva dôležitú úlohu v detoxikácií amoniaku v organizme, podieľa sa na prenose iónov draslíka medzi krvným obehom a mozgovým tkanivom.

 

Zdroje: Vyrába sa priemyselne vo veľkom množstve hydrolýzou bielkovín a následným delením zmesi aminokyselín, hlavne hydrolyzátu kvasiniek, pestovaných na substrátoch obsahujúcich škrob (najmä zemiaky, múka, cukrová repa, melasa...). Táto aminokyselina ako stavebný prvok bielkovín sa nachádza v ľudskom tele v svaloch, mozgu, v orgánoch, krvnej plazme. Je nevyhnutná pre zaistenie najrôznějších funkcií organizmu. Nachádza sa tu spoločne s glutamánom, čo sú jej soli.


Nežiadúce účinky: najčastejšie sa uvádzajú bolesti hlavy, tráviace problémy, zvracanie, astma, poruchy spánku. Môže spôsobiť alergické reakcie a byť skrytým zdrojom glutamánov.

 

2.10 Glycín

Doplnok výživy Glycín sa vo väčšine proteínov vyskytuje v malom množstve, výnimkou je kolagén a elastín. Nie je esenciálny, čo znamená, že si ho telo vie samo syntetizovať (vyrobiť). Normálna strava obsahuje približne 2 g glycínu denne. V organizme funguje predovšetkým ako prekurzor proteínov, či stavebný prvok. V centrálnej nervovej sústave, najmä v mieche, mozgovom kmeni a v sietnici, pôsobí ako utlmujúci prenášač nervových vzruchov. Pridáva sa do potravín ako sladidlo a zvýrazňovač chuti. Glycín bol tiež doplnený v nízkobielkovinových diétach, čo malo priaznivý účinok na tlak krvi.

 

Mechanizmus, ktorým Glycín znižuje vysoký tlak krvi možno vysvetliť jeho participáciou v redukcii tvorby voľných radikálov, zvyšujúc dostupnosť oxidu dusnatého. využíva sa na stavbu bielkovín, udržiava zdravú prostatu, spomaľuje degeneráciu svalov, využíva sa pri stavbe RNA a DNA, nevyhnutný pre syntézu nukleových a žlčových kyselín, napomáha budovaniu ostatných aminokyselín v tele, opravuje poškodené tkanivá a podporuje hojenie, nevyhnutný pre centrálnu nervovú sústavu, využívaný pri kŕčovitých ochoreniach ako napríklad roztrúsená skleróza a rozvinutá svalová dystrofia, používa sa pri liečbe hypoglykémie, podporuje uvoľňovanie glukagónu, používa sa pri epilepsii, manickej, bipolárnej depresii a hyperaktivite, príliš veľké množstvo môže spôsobovať únavu, nápomocný pri zníženej funkcii hypofýzy. Rôzne štúdie naznačujú, že Glycín môže zlepšiť príjem a využitie kreatínu do organizmu, čo môže mať za následok získania väčšej sily a kvalitnejšej svalovej hmoty.

 

Dávkovanie: ako doplnok stravy k náročným tréningom 700mg denne, najlepšie hneď po prebudení na lačný žalúdok.

 

2.11 Prolín

Prolín je jediná aminokyselina, ktorá nemá primárnu (voľnú) aminoskupinu, ale postranný reťazec v podobe cyklu, jedná sa teda o iminokyselinu. Vďaka svojej zvláštnej chemickej štruktúre má aj špecifické možnosti pri vytváraní priestorovej štruktúry bielkovin.

 

Zdroje: Vysoký obsah prolínu je v kolagéne a kvasniciach (2.32%). Včelí med obsahuje prolin (>180 mg/kg), ktorý do neho pridávajú robotnice z hltanových žliaz v priebehu jeho tvorby. Metabolizmus: Odbúrava sa cez glutamát na 2-oxoglutarát. Účinky: Je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, urýchľuje regeneráciu chrupaviek a väziva. Priemerný výskyt v proteínoch: 1.4%

 

2.12 Glutamín

Je to najhodnotnejšia a najviac sa vyskytujúca aminokyselina vo svaloch. Je základným stavebným prvkom svalov. Zúčastňuje sa veľkého množstva metabolických procesov (viac ako ktorákoľvek iná aminokyselina). Telo si ho získava z potravy, ale v extrémnych prípadoch, ako je stres, veľké fyzické vypätie, alebo predsúťažná diéta je dobre glutamín dopĺňať formou suplementov. Je dôležitý pri odstraňovaní amoniaku z tela, zlepšuje činnosť imunitného systému a je nevyhnutný pre normálnu činnosť mozgu a trávenia. Je vedecký dokázané, že užívaním glutamínu sa výrazne znižuje riziko prechladnutia, telo je odolné voči vonkajším vplyvom. Stres (silový tréning) odbúrava glutamín. Pri dlhodobom strese je vhodné uvažovať o jej dopĺňaní.

 

Medzi najvýznamnejšie funkcie glutamínu patria posilňovanie imunitného systému, zlepšenie resyntézy glykogónu, podporuje metabolizmus bielkovín, palivo pre váš výkon, používa sa tiež ako zdroj energie, je palivom pre bunky pokrývajúce črevá, dokáže konvertovať na glukózu v prípade potreby, užitočný pri diétach a posilňovaní svalov. Optimálne dávkovanie je 10 – 20 g glutamínu denne. 5 g pre tréningom, 5 g ihneď po ukončení tréningu a 10 g pred spaním. V prvých dňoch užívania je dobré užívať nižšie dávky do 3 g.

 

2.13 Serín

Je bežnou a dôležitou súčasťou mnohých bielkovín. Tvorí aktívne miesto enzýmov, predovšetkým tzv. serínových proteáz, ako je trypsín či chymotrypsín, a cholínesteráz. V metabolických dráhach sa serín uplatňuje ako substrát pri biosyntéze purínov a pyrimidínov. Je prekurzorom syntézy glycínu, cysteínu a folátu. V pečeni väčšiny stavovcov vrátane človeka je serín degradovaný na glycín a H4folát. Táto reakcia je zvratná. Glycín môže byť ďalej premenený na pyruvát, ktorý je substrátom pre glukoneogenézu. Serín je preto radený medzi glukoplastické aminokyseliny.

Funkcie serínu: potrebný pre správny metabolizmus tukov a mastných kyselín, používaný pre rast svalov, vhodný pre udržiavanie zdravého imunitného systému, napomáha tvorbe imunoglobulínov a protilátok, používa sa v kozmetike pre svoje zvlhčujúce vlastnosti.

 

2.14 Kyselina gama-aminobutyrová (GABA) GABA (gama - aminobutyrová kyselina)

Je dôležitou aminokyselinou, ktorá pôsobí ako neurotransmitér v centrálnom nervovom systéme. V tele sa tvorí z kyseliny glutamovej. Jej funkcia spočíva v inaktivácii nervových prenosov a teda k tlmeniu nervovej činnosti tým, že sa viaže na receptory v nervových synapsách. Preto pomáha organizmu vyrovnať sa s nadmernou psychickou záťažou a tiež zvládnuť tak stresové situácie. Klinicky sa GABA využíva k liečbe porúch straty pozornosti a k liečbe epilepsie či vysokého krvného tlaku, dokáže znižovať krvný tlak, znižuje hladinu tuku v krvi, zabraňuje kŕčom, zabraňuje dysforii či arytmii srdca, reguluje tvorbu hormónov.

 

Ako liek slúži na zlepšenie krvného obehu v mozgu, zvýšené okysličenie, zlepšenie metabolizmu mozgových buniek, alebo môže aj pomôcť pri liečbe následkov mozgovej mŕtvice, následkov poranenia hlavy či ateromu cerebrálnych artérií, ako sú bolesti hlavy, hučanie v ušiach či stavy zmätenosti.

 

2.15 Ornitín a citrulin

V kombinácii s arginínom stimulujú sekréciu rastového hormónu (GH) vylučovaného hypofýzou. Hodne sú zastúpené v semenovej tekutine, čiže môže zvýšiť počet spermií a ich pohyblivosť. Ornitín - zvyčajne spolupracuje s arginínom. Niektorí odborníci tvrdia, že ornitín môže byť dvakrát tak efektívny ako arginín pri stimulácii uvoľňovania rastového hormónu. Prirodzený rast produkcie hormónov často klesá s vekom a môže spôsobiť stratu svalovej hmoty a zvýšenie telesného tuku. Pri športe je rastový hormón významný ako spalovač tuku, podporuje nárast svalovej hmoty a regeneráciu. Prirodzené zvyšovanie rastového hormónu môže byť lacným prinosom pre zmenu vášho tela. Ornitín môže tiež pomôcť podporiť imunitný systém, schopnosť tela odstrániť toxíny a regeneráciu svalov.

 

Funkcie: stimuluje rastový hormón (GH), podporuje imunitný systém, urýchľuje regeneráciu svalových vlákien, detoxikuje pečen a podieľa sa na odstraňovaní amoniaku z tela, podporuje transport odpadových produktov z bunky.

 

L-ornitín je doplnková aminokyselina, no pre organizmus hrá významnú úlohu. Telo ho využíva ako prekurzor (východisková látka, z ktorej chemickou premenou vzniká výsledný produkt) pre aminokyseliny prolín, citrulín a kyselinu glutámovú. Enzymatickým štiepením sa mení na L-arginín, čím zvyšuje transport a uchovávanie dusíka vo svaloch. Následne stimuluje produkciu rastového hormónu a kreatín fosfátu. Rastový hormón sa podieľa na budovaní svalovej hmoty a odbúravaní podkožného tuku, ktorý sa následne spaľuje a premieňa na energiu.

 

2.16 Taurín

Taurín vzniká v tele z aminokyseliny metionínu a cysteínu a nachádza sa vo väčšine buniek, a v svalovine. Je druhá najčastejšie vyskytujúca sa aminokyselina vo svalovom tkanive. Taurín sa používa ako antioxidant, znižujúci vylučovanie chlorňanov imunitnými bunkami. Patrí medzi stimulačné látky, ktoré podporujú činnosť nervovej sústavy a tým zlepšuje fyzickú a psychickú výkonnosť. Priaznivo pôsobí na športové výkony, pretože stráži hladinu inzulínu a tým umožňuje lepšie zásobovanie svalov glukózou. Spolupracuje tiež pri tvorbe žlče a vstrebávani tuku.

 

Taurín je podmienečne esenciálna aminokyselina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele.“Podmienečne esenciálna” znamená, že v niektorých situáciách alebo za určitých podmienok ako napr. v stresových situáciách alebo pri zvýšenej fyzickej námahe je prítomnosť taurínu eliminovaná a telo nedokáže produkovať taurín v dostatočnom množstve.?

 

Funkcie taurínu:

• pomáha kontrolovať pohyb draslíka, horčíka a sodíka,
• posilňuje imunitný systém,
• pomáha posilniť srdcový sval,
• stabilizuje srdcový rytmus,
• zvyšuje svalovú silu,
• pomáha pri náraste svalovej hmoty,
• zlepšuje regeneráciu.

 

2.17 Tyrozín

Tyrozín je moderný doplnok výživy pre fyzicky a psychicky zaťaženého jedinca, ktorý má antikatabolický účinok. Napomáha udržiavať koncentráciu pri fyzickom a psychickom výkone a súčasne zlepšuje jeho efektivitu. Napomáha pri zvýšení motivácie a stimulácie pre fyzický výkon, urýchlenie regenerácie, zvyšovanie fyzickej výkonnosti pri stavoch mentálnej a psychickej únavy, "spaľovaní" a redukcii nadváhy, budovanie antistresovej bariéry organizmu.

 

Funkcie:

• zvýšenie motivácie a stimulácie pre fyzický výkon,
• urýchlenie regenerácie,
• zvyšovanie fyzicke