Recept: Southwesternský stejk plný bielkovín

Keďže sa aspoň takto externe snažíme starať o vaše svaly, prinášame vám recept, ktorý je vhodný nielen pre ne, ale taktiež pre vaše telo a dušu. Southwesternský korenený stejk je plný bielkovín, a okrem toho, že vás poriadne nasýti, dodá vám aj kopu energie a potrebných látok. Je jednoduchý, takže aj keď v kuchyni nie ste žiaden Jamie Olivier, dokážete ho pripraviť ľavou zadnou (pre ľavákov pravou zadnou).

 

Tento recept môžete pripraviť aj svojim priateľom kulturistom, pretože je na 4 porcie. Obsahuje 338 kalórií, 39 g bielkovín, 15 g tuku a 12 g sacharidov. 

 

SOUTHWESTERNský stejk plný bielkovín recept

 

Na Southwesternský korenený stejk plný bielkovín potrebujeme: 

• 0,5 kg mäsa na stejky (mäso si vyberte podľa seba,  my však odporúčame hovädzie), ktoré nakrájame na polovicu a potom na ½ palca hrubé plátky,
• 1 balenie taco korenia
• 1 balenie mrazenej papriky, ale čerstvá je predsa len čerstvá, 
• 1 veľkú cibuľu, ktorú tiež nakrájame na plátky, 
• 500 g mexických paradajok (pokojne použite aj tie čo vaša babka vypestovala v záhrade alebo akékoľvek, ktoré nájdete v obchode), 
teflónový sprej

 

Postup prípravy:

1. Plátky stejku posypeme TACO korením.
2. Povrch teflónovej panvice za tepla postriekame sprejom.
3. Pridáme mäso a opekáme po dobu cca 4 minút, kým nestmavne. Hotové plátky mäsa vyberieme a dáme ich bokom.
4. Následne do panvice pridáme nakrájanú cibuľu a papriku. Pečieme kým paprika nezmäkne a cibuľa nebude priesvitná (cca 2 až 3 minúty). Na záver pridáme paradajky a necháme prevrieť. Túto zmes sem- tam premiešame a varíme ešte cca 2 minúty.
5. Teraz nastal ten správny čas na veľký comeback mäsa, takže ho vrátime na panvicu k zelenine. Varíme ešte chvíľku, nech sa nám krásne zmiešajú chute a mäso zohreje.
6. Voilá, môžeme podávať! Dobrú chuť!

 SOUTHWESTERNský stejk plný bielkovín recept

 

Veríme, že vám tento recept bude chutiť. Ak si ho pripravíte, nezabudnite nám na facebook poslať fotku svojho výtvoru. Prajeme dobrú chuť vám aj vašim svalom!