BIO Spirulina prášok - GymBeam

BIO Spirulina prášok patrí medzi superpotraviny s podielom mnohých prospešných látok. Vďaka obsahu vitamínov B1, B2 a B6 sa podieľa na správnom energetickom metabolizme. Železo tak prispieva k funkcii imunity či k zníženiu miery únavy a vyčerpania, zatiaľ čo obsiahnutý jód podporuje funkcii štítnej žľazy. Ide tak o všestrannú výživnú potravinu, ktorou môžete obohatiť napríklad kaše, jogurt či smoothie, ale aj dezerty alebo slané recepty.

BIO Spirulina prášok je zelenomodrá riasa, ktorá patrí medzi superpotraviny s vysokým obsahom jódu či železa a skvele obohatí obilné kaše, smoothie, polievky a ďalšie obľúbené jedlá

BIO Spirulina prášok pochádza zo zelenomodrej riasy spiruliny, ktorá vďaka svojmu bohatému obsahu živín a bioaktívnych látok patrí medzi superpotraviny. Urobí na vás dojem nielen značným podielom vitamínov a minerálnych látok, ale aj vysokým obsahom bielkovín. Tie sú dôležité pre rast a udržanie svalovej hmoty či udržanie normálneho stavu kostí. Prášok je navyše zdrojom vlákniny a neobsahuje pridaný cukor. Môže tak byť užitočný pri starostlivosti o trávenie či optimálne zloženie črevnej mikrobioty.

BIO Spirulina prášok je zdrojom vitamínov skupiny B, a to konkrétne tiamínu (vitamín B1), riboflavínu (vitamín B2) a pyridoxínu (vitamín B6). Všetky tieto vitamíny sú potrebné pre optimálny energetický metabolizmus a činnosť nervovej sústavy. Nielen športovci ocenia, že vitamín B6 je navyše dôležitý pre metabolizmus glykogénu a bielkovín či zníženie únavy a vyčerpania. Obsiahnutý riboflavín zároveň pomáha so starostlivosťou o našu krásu a zdravie, pretože sa podieľa aj na udržaní normálneho stavu pokožky, slizníc či zraku. Okrem toho prispieva aj k optimálnemu metabolizmu železa. Keďže prášok má zároveň vysoký obsah aj tejto minerálnej látky, môže sa hodiť každému, kto chce udržiavať správnu hladinu železa v organizme. Železo je totiž pre telo dôležitá živina, ktorá prispieva k tvorbe červených krviniek a podieľa sa na na prenose kyslíka v tele. Navyše ho potrebujeme aj pre správnu funkciu imunitného systému.

Zelené riasy, vrátane zelenomodrej spiruliny, sú cenené aj kvôli svojmu vysokému obsahu jódu. Ten prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a podieľa sa na optimálnej činnosti štítnej žľazy či tvorbe jej hormónov. BIO Spirulina prášok je tak vďaka pestrej škále živín skvelým výživným spestrením jedálnička. Hodí sa nielen pre aktívnych ľudí a športovcov, ktorí hľadajú spôsoby, ako sa starať o svoju výkonnosť. Vhodný je totiž aj pre ľudí, ktorí podávajú náročné psychické výkony či jednoducho dbajú o vitalitu svojho tela. Navyše, keďže ide o čisto rastlinný produkt, z jeho benefitov môžu čerpať aj vegetariáni a vegáni.

Tento prášok si môžete pridať do akéhokoľvek obľúbeného jedla či nápoja. Hodí sa ako prísada do ovocných a zeleninových štiav či smoothies. Dá sa zamiešať do jogurtu, obilnej kaše či zeleninovej polievky. Oživí napríklad aj palacinky, zeleninové karbonátky, falafel, nákypy alebo rôzne dezerty. Pokrmom tak dodá nielen nálož živín, ale aj zaujímavé zelenomodré sfarbenie. Tento prášok sa tak vo vašej kuchyni určite nestratí a môže sa stať každodenným doplnkom vášho jedálnička.

BIO Spirulina prášok  - GymBeam

BIO Spirulina prášok a jeho výhody

• patrí medzi superpotraviny
  • je bez GMO
  • neobsahuje lepok ani laktózu
  • má vysoký obsah bielkovín
  • je zdrojom vlákniny
  • neobsahuje pridaný cukor
  • je zdrojom vitamínu B1, B2 a B6
  • má vysoký obsah železa a jódu
  • prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu
  • podieľa sa na normálnej činnosti nervovej sústavy, imunitného systému a funkcii štítnej žľazy
  • prispieva k optimálnej tvorbe hormónov štítnej žľazy
  • podieľa sa na znížení únavy a vyčerpania
  • prispieva k normálnemu metabolizmu bielkovín, glykogénu a železa
  • podieľa sa na normálnom prenose kyslíka v tele
  • prispieva k optimálnemu stavu pokožky, slizníc a zraku
  • je vhodný pre ľudí, ktorí podávajú fyzické aj psychické výkony
  • dá sa pridať do ovocných a zeleninových štiav či smoothies
  • je vhodný aj do obilnej kaše, jogurtu, palaciniek či dezertov
  • hodí sa aj do zeleninových polievok, karbonátok, nákypov a iných slaných pokrmov
  • je vhodný aj pre vegetariánov a vegánov

BIO prášok zo sladkovodných rias spirulina (Arthrospira platensis).

Užívajte 2 čajové lyžičky (6 g) denne. Pridajte do svôjho obľúbeného nápoja alebo jedla.

Nutričné hodnoty  100 g  6 g
Energetická hodnota 1213 kJ/ 290 kcal 72,78 kJ/ 17,4 kcal
Tuky 7,7 g 0,46 g
   - z toho nasýtené mastné kyseliny 2,7 g 0,16 g
Sacharidy 23,9 g 1,43 g
   - z toho cukry 3 g 0,18 g
Vláknina 3,6 g 0,22 g
Bielkoviny 57,5 g 3,45 g
Soľ 2,60 g 1,71 g
Typické nutričné hodnoty  100 g  6 g *RI na 6 g
Vitamín B1 4,4 mg 0,26 mg 26,64 %
Vitamín B2 6,9 mg 0,41 mg 29,29 %
Vitamín B6 18,4 mg 1,1 mg 78,57 %
Železo 82,7 mg 4,96 mg 35,43 %
Jód 1800 µg 108 µg 72 %

*Referenčná hodnota príjmu priemernej dospelej osoby (8400 kJ/2000 kcal)

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Nevhodné pre deti. Tehotné a dojčiace ženy by mali užívanie konzultovať s lekárom. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Alergény: Môže obsahovať stopy lepku, sóje, orechov, sezamu a prirodzene sa vyskytujúcich siričitanov.

Hlavná kategória Superpotraviny
BIO áno
Bezlepkový nie
Vegánsky áno
Zmes číry
Forma práškový
Štítky produktu BIO, Vegan
HS kód 21069098: --- Ostatné
Ostatné kategórie Fitness jedlo
Zdravé potraviny

Recenzie od zákazníkov BIO Spirulina prášok - GymBeam
Prezeráte si:BIO Spirulina prášok - GymBeam

Pre človeka, ktorý chce zvýšiť pomer živín v strave je to vhodný doplnok. Používam najmä do smoothies.

Balenie (g) Cena Špeciálna cena Skladom
250 g 10,95 € 8,95 €