Beta Alanín 120 g - Scitec Nutrition

Výrobca: Scitec Nutrition

Beta alanín je prekurzor karnozínu, ktorý umožňuje zvýšiť intenzitu a dĺžku tréningu, ako aj odbúravanie kyseliny mliečnej a zlepšenie regenerácie organizmu. Podporuje výkonnosť, vytrvalosť aj silu. Navyše, pomáha udržiavať energeticky vyvážený metabolizmus, správne funovanie nervového systému a prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania.

Špeciálna cena   11,50 € Bežná cena:   15 € Poštovné od 1.90 € (poštovné ZDARMA pri objednávke nad 70.00 €)
Skladom
 

Beta Alanín vám dodá schopnosti na neuveriteľný silový výkon, dlhšie a tvrdšie tréningy

Beta-alanín a L-histidín sú stavebnými jednotkami dipeptidu beta-alanyl-L-histidínu, známeho tiež pod názvom Karnozín. Jeho hlavnými úlohami sú podpora uvoľňovania antioxidantov, ničenie voľných radikálov a dokonca môže pôsobiť ako neurotransmiter. Karnozín je dôležitou súčasťou kostrových svalov, je koncentrovaný aj v rýchlych svalových vláknach typu II. Viaže H + a oddiaľuje pokles pH, preto umožňuje zvýšiť intenzitu a dĺžku tréningu. Ak teda podporíme tvorbu karnozínu dodaním jeho zložiek špecifickou formulu Beta Alanine, zvýšime tým schopnosť svalov odbúrať škodlivú kyselinu mliečnu a zároveň zlepšíme ako regeneráciu organizmu, tak aj jeho výkonnosť.

beta-alanín scitec

 

Pri tréningu, najmä tom vysoko intenzívnym, sa v tele kumuluje veľké množstvo vodíkových iónov, ktoré vytvárajú kyslé prostredie vo svaloch. Takéto prostredie znižuje schopnosť svalovej kontrakcie a rýchlo redukuje vašu výkonnosť. Neschopnosť udržiavať opakovanie silných svalových kontrakcií a tlačiť telo za hranice možností razantne brzdí a obmedzuje stav preťaženia vašich svalov, ktorý je nevyhnutnou podmienkou ich ďalšieho rastu. Tým, že zachováte požadovanú hodnotu pH vo vašich svaloch, budete schopní vykonávať silné kontrakcie dlhšiu dobu a tým docielite väčšieho prírastku svalovej hmoty.

 

Beta-alanín a jeho výhody

  • pomáha udržiavať energeticky vyvážený metabolizmus
  • pomáha pri správnom fungovaní nervového systému
  • pomáha udržiavať správny metabolizmus bielkovín a glykogénu
  • napomáha pravidelnej tvorbe červených krviniek
  • prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania

 

Zloženie

Beta-alanín, L-histidín.

 

Dávkovanie

1 dávka sú 4 g (približne 1 čajová lyžička). V závislosti na telesnej hmotnosti rozdeľte 1 - 2 dávky (4 - 8 g) na 4 rovnaké porcie a užívajte ich rovnomerne v priebehu celého dňa. Optimálna denná dávka je 50 mg na 1 kg telesnej hmotnosti (napr. 80kg jedinec 80 x 50 mg = 4000 mg Beta alanín). Maximálny efekt sa prejaví po 2-4 týždňoch pravidelného užívania.

 

Tabuľka nutričých hodnôt

Nutričné hodnoty1 dávka (4 g)
Beta-alanín 3600 mg
L-histidín 400 mg

 

Upozornenie

Prípravok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ukladajte mimo dosahu detí. Prípravok nie je určený na používanie ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Skladujte v suchu pri teplote do 25 OC, mimo dosahu slnečného žiarenia. Chráňte pred mrazom! Výrobca neručí za škody spôsobené nevhodným použitím alebo skladovaním. Beta alanín môže spôsobovať na povrchu pokožky dočasný pocit mravčenia!

Alergénové upozornenie: Produkt bol vyrobený v prevádzke so spracovávaním mlieka, vajec, gluténu, sóje, arašidov, lieskových orieškov, rýb a kôrovcov!

Recenzie od zákazníkov

Beta Alanín 120 g - Scitec Nutrition

Write Your Own Review
Prezeráte si:Beta Alanín 120 g - Scitec Nutrition
Vaše hodnotenie
Viac informácií
Cena 15,95 €
Príchuť N/A
Hmotnosť balenia Nie
Balenie 120 g