Bakopa - ActivLab

Výrobca: ActivLab

Bakopa je doplnok stravy s obsahom štandardizovaného rastlinného extraktu z Bakopy drobnolistej (Bacopa monnieri), ktorá sa už po stáročia používa v tradičnom indickom liečiteľstve nazývanom ajurvéda. Patrí medzi nootropiká aj adaptogény, čo sú látky, ktoré môžu pomôcť lepšie sa vyrovnať so stresom a podporiť optimálne mozgové funkcie.

Dlhodobo nedostupný

Bakopa patrí medzi populárne adaptogény aj nootropiká so všestranným pozitívnym účinkom na ľudský organizmus

Bakopa obsahuje 300 mg štandardizovaného rastlinného extraktu z Bakopy drobnolistej (Bacopa monnieri) s 20% zastúpením aktívnych látok v podobe bakopasidov. V každej kapsule tak nájdete 60 mg bakopasidov, ktoré prepožičajú Bakope jej adaptogénne a nootropické vlastnosti. Bakopa je podobne ako ďalšie rastliny s adaptogénnym a nootropickým pôsobením predmetom skúmania vedcov po celom svete, a to predovšetkým kvôli jej možnému pozitívnemu vplyvu na pamäť, učenie a koncentráciu. Zároveň obsahuje látky, ktoré sú považované za antioxidanty. Antioxidanty sú látky, ktoré v tele bojujú proti voľným radikálom a oxidačnému stresu. Bakopu môžete poznať tiež pod názvom Brahmi, ktorý je typický pre ajurvédu.

Bakopu je odporúčané používať predovšetkým počas obdobie intenzívneho učenia, zvýšeného stresu, únavy alebo problémov s koncentráciou.

Bacopa a jej výhody

• je tradičná bylina používaná v ajurvéde
  • obsahuje 300 mg extraktu z bakopy s 20% zastúpením bakopasidov
  • môže pomôcť bojovať so stresom a podporiť mentálnu sviežosť
  • patrí medzi adaptogény aj nootropiká so všestrannými benefitmi
  • je vo forme kapsúl

Extrakt z Bakopy drobnolistej (Bacopa monnieri), kapsula (želatína), plniace činidlo: mikrokryštalická celulóza, protispekavé činidlo: horečnaté soli mastných kyselín.

Užívajte denne 1 kapsulu medzi jedlom.

Nutričné hodnoty 1 dávka (1 kapsula)
Extrakt z Bakopy drobnolistej 300 mg
    z toho bakopasidy 60 mg

Doplnok stravy. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte pri izbovej teplote na suchom mieste mimo dosah malých detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Môže obsahovať deriváty lepku, sóje a mlieka.

Hlavná kategória Nootropiká a mozog
Vegetariánsky nie
Forma kapsulovaný
HS kód 21069092: --- Neobsahujúce mliečne tuky, sacharózu, izoglukózu, glukózu alebo škrob alebo obsahujúce menej ako 1,5 hmotnostného % mliečnych tukov, 5 hmotnostných % sacharózy alebo izoglukózy, 5 hmotnostných % glukózy alebo škrobu