OstroVit Ashwagandha

Ashwagandha od výrobcu OstroVit , nazývaná aj indický ženšen či zimná čerešňa, je rastlina známa už z ajurvédy vďaka svojim mnohým benefitom. Jej hlavnou účinnou látkou sú steroidné laktóny, nazývané aj withanolidy, ktoré sa v najväčšej miere nachádzajú v koreni rastliny. Bežne používané extrakty preto na ne bývajú typicky štandardizované.

 Zobraziť viac

Ashwagandha patrí medzi adaptogény. Ide o látky s mnohými benefitmi, ktoré sa spájajú s adaptáciou a odolnosťou v psychicky aj fyzicky náročných situáciách. Pri starostlivosti o svoje duševné zdravie, obranu tela v ťažkých chvíľach alebo kvalitný spánok ich ocenia nielen ľudia s hektickým povolaním.

Ashwagandhu zároveň zaraďujeme aj medzi nootropiká, ktoré sú známe v súvislosti s nervovým systémom, výkonnosťou mozgu či kognitívnymi funkciami. Z jej vlastností čerpajú študenti, manažéri a ďalší ľudia, ktorí sa musia denne sústrediť, plánovať či využívať svoju pamäť na plné obrátky.

Táto rastlina sa navyše bežne skloňuje aj v súvislosti so starostlivosťou o mužský a ženský reprodukčný systém alebo činnosť kardiovaskulárnej sústavy. 

Aké formy ashwagandhy máme na trhu? 

Najčastejšie ju zoženiete vo forme kapsúl, ktoré obsahujú extrakt so značným podielom withanolidov. Zaujímavou alternatívou je aj produkt s označením KSM-66, ktoré poukazuje na významný obsah ďalších aktívnych látok. Ak preferujete inú formu ako kapsule, môžete siahnuť aj po prášku z ashwagandhy. 

Ako užívať ashwagandhu? 

Extrakt z koreňa ashwagandhy sa bežne užíva v dávke 300 - 600 mg denne. S jej užívaním je však potrebné vytrvať, pretože účinky sa môžu prejaviť až s odstupom času, a to pokojne aj po niekoľkých týždňoch.

Ak vás zaujímajú podrobnejšie informácie o tejto všestrannej rastline, neváhajte a otvorte si náš článok Ashwagandha: Účinky, benefity a dávkovanie pohľadom vedy.

 Zobraziť menej

2 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GymBeam (6)
 2. OstroVit (2)
 3. ActivLab (1)
 4. NOW Foods (1)
Balenie (g)
 1. 100 g (1)
Tablety
 1. 90 tab. (1)
 2. 200 tab. (1)
Farba
 1. violet (1)
Právna kategória výrobku
Štítky produktu
 1. New (1)
Cena
Filtrovať podľa
Bez GMO (2)
Bez umelých sladidiel (2)
Bez plastového obalu (2)
Bez aspartamu (2)
 1. Ashwagandha - OstroVit
  Ashwagandha - OstroVit
  100%
  100 % (1)
  Od 3,60 €
 2. Ashwagandha Extract - OstroVit

2 Položiek