Ashwagandha - GymBeam

88 % (78)

Ashwagandha alebo indický ženšen je bylinka, ktorá patrí medzi adaptogény. Tieto látky sú známe tým, že môžu pomôcť zvládať stres, lepšie sa naň adaptovať a zlepšiť odolnosť organizmu. Jedna kapsula obsahuje 500 mg extraktu z ashwagandhy s 25 mg účinnej látky v podobe withanolidov.

Ashwagandha čiže indický ženšen patrí medzi adaptogény, ktoré môžu pomôcť lepšie zvládať stres

Ashwagandha alebo indický ženšen (Withania somnifera) je bylinka, ktorá patrí medzi adaptogény. Ide o látky, ktoré sa pýšia svojim blahodarným vplyvom na organizmus. Konkrétne dokážu zvýšiť jeho odolnosť a tiež zlepšiť adaptáciu na stres. Rovnako ako posilňovaním môžu naše svaly zosilniť a rásť, tak vďaka adaptogénom môžeme posilniť odolnosť voči stresu a zvládať ho lepšie. Nie je preto divu, že je ashwagandha populárna u ľudí, ktorí pravidelne zažívajú stres v práci, škole alebo osobnom živote. To ale nie je všetko, čo dokáže. Vedeckými pracoviskami je totiž ďalej skúmaná pre svoj možný pozitívny vplyv na zníženie úzkosti, únavy, stresového hormónu kortizolu a zlepšenie športového výkonu, sily aj spánku. Navyše môže podporiť aj naše duševné zdravie a celkovú relaxáciu.

Ashwagandha je vo forme praktických kapsúl, ktoré obsahujú 500 mg extraktu z tejto rastliny. Samozrejmosťou je tiež 5 % podiel withanolidov (25 mg v jednej kapsule), čo sú hlavné účinné látky v ashwagande, ktoré jej prepožičiavajú jej blahodarne účinky. Vďaka tomu Ashwagandha patrí medzi suplementy populárne u študentov, manažérov, športovcov a ľudí, ktorí prežívajú stresové obdobie, majú problémy so sústredenosťou, chcú podporiť vitalitu a usilujú sa o celkovú harmonizáciu organizmu.

Ashwagandha 90 kaps - GymBeam

Ashwagandha a jej výhody

• 500 mg extrakt z ashwagandhy (Withania somnifera)
  • má 5 % obsah účinných látok menom withanolidy
  • patrí medzi adaptogény
  • môže pomôcť zlepšiť odolnosť organizmu
  • môže pomôcť so zvládaním stresu
  • je vo forme praktických kapsúl

Ashwagandha extrakt (Withania somnifera) (5% vitanolidov), protihrudkujúce činidlo (fosforečnan vápenatý, stearan horečnatý), želatínová kapsula.

Užívajte 1 kapsulu denne.

Nutričné hodnoty1 dávka (1 kaps)
Ashwagandha extrakt (Withania somnifera) 500 mg
- withanolidy 25 mg

Doplnok výživy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením.

Kapsule 180 kaps.
HS kód 21069098: --- Ostatné
Vegetariánsky nie
Zmes číry
Forma kapsulovaný
Hlavná kategória Nootropiká a mozog
Ostatné kategórie Náhrada steroidov
Ostatné doplnky výživy
Pre lepší spánok
Darčeky
Darčeky pre ňu
Darčeky pre neho
Budovanie svalovej hmoty
Bezlepkové produkty
Bezlaktózové produkty
Darčeky pre celú rodinu

Recenzie od zákazníkov Ashwagandha - GymBeam
Prezeráte si:Ashwagandha - GymBeam

uzivam jednu tabletu po treningu a jednu rano po prebudeni - vtedy ked je kortizol najvyssi - citim uvonenie a ovela hlbsi spanok, zlepsenie regeneracie..

Ani po mesiaci užívania sa neprejavil žiadny účinok. Marvi (hodnotenie predo mnou) mal pravdu, že to bude dajaký podvrh. Niekto by im asi mal klepnúť po prstoch.

Kapsule Cena Špeciálna cena Skladom
180 kaps. 16,95 € 12,50 €
90 kaps. 10,95 € 7,95 €
Doba užívania
Rad by som zistil:
1.) či je vhodné užívať Ashwagandhu pravidelne a dlhodobo pre dosiahnutie optimálnych výsledkov, alebo či je potrebné zaradiť istú postupnosť, napr. mesiac pravidelne, následne mesiac pauza..??
2.) je vhodná kombinácia s Macou? ..má zmysel ich užívať súbežne, alebo by to nebolo vhodné, kedže sa jedna o rovnakú skupinu adaptogénov s dosť podobným účinkom?
Doba užívania
Dobrý deň. Ashwagandu môžete užívať dlhodobo. Je odporúčané približne po roku si dať menžiu pauzu a potom môžete znovu pokračovať. Je veľmi dôležité si uvedomiť neprekročenie dennej dávky. Taktiež môžete užívať Macu spolu s Aschwagandhou. Obe sú synegrické (fungujú spoločne).

Sabína, team GymBeam
Martin
Dobrý den chcel by som sa spýtat či sa ashwagandha berie pred alebo po treningu

je mozne ju brat rano aj po treningu

3 su aj nejake vedlajšie účinky a nevadi že mam 14 ?

3 a ked sa vysadi bude nejaky účinok ?

Martin
Dobrý deň, doplnky výživy odporúčame od 18 rokov. V opačnom prípade je potrebné užívanie konzultovať s vašim lekárom.
KSM-66
Zdravim, jedná sa o KSM-66 Ashwagandhu?
KSM-66
Dobrý deň, nie je to KSM-66, máme regulernu/obyčajnú Ashwagandhu. KSM-66 je patentovaný produkt iného výrobcu so značkou ®.

Kombinacia s inymi liekmi
Dobry den, môže sa ashwagandha kombinovat s tryptofanom? Pripadne inymi liekmi?
Kombinacia s inymi liekmi
Dobrý deň, kombinácia s Tryptofanom by nemala ničomu vadiť, Tryptofan je doplnok stravy. Čo sa týka iných liečiv, tak pokiaľ sa jedná o nejaké liečivá, ktoré človek berie na určité zdravotné problémy (antidepresíva, lieky na tlak, na srdce atď), tak v ideálnom prípade je vhodné sa o tejto kombinácii poradiť so svojím lekárom alebo lekárnikom, ktorý by o možných interakciách liečivo x bylina mal vedieť.

Soňa, team GymBeam
Ashwagandha
Dobrý deň,
mám otázku ohľadne zloženie. Píšte 5% Ashwagandha extract znamená to teda, že to je 25mg?

Ďakujem pekne
Ashwagandha
Dobrý deň, 1 dávka - 1 kapsula obsahuje 500 mg Ashwagandha extrakt.

Paula, team GymBeam

Položky 1 až 5 z celkového počtu 7