Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

FlexCore 112 kaps - Fitness Authority

FlexCore je komplexná výživa pre zdravie a kondíciu vašich kĺbov, šliach a väzov. Obsahuje koncentrované a synergické zlúčeniny, ktoré sú zodpovedné za budovanie a prestavbu chrupavky a kĺbov.

Dlhodobo nedostupný

FlexCore

Intenzívna fyzická námaha môže viesť k preťaženiu a teda aj k zraneniu. FlexCore je vo forme gélových kapsúl, čo zaručuje ľahké prehĺtanie a maximálnu biologickú dostupnosť.
Vitamín C – zúčastňuje sa syntézy kolagénu a chrupaviek. Kolagén je bielkovina, ktorá je zlúčenina prvkov, ako sú väzy, šľachy a kĺbové puzdrá. Sú pružnejšie a tým sa znižuje riziko úrazu.
Vitamín E – okrem toho, že vitamín E je antioxidant a znižuje zápaly v tele, tiež zlepšuje vzhľad pokožky.
Selén – vyššie dávky majú protizápalové účinky a tiež podporuje účinky vitamínu E.
Glucosamine hydrochloride – je potrebný pri syntéze proteoglykánov a glukosaminoglykánov v tele.

Glukosamín je vyrobený z glukózy a glutamínu a je látkou prirodzene sa produkujúcou v ľudskom tele. Pri nadmernej fyzickej záťaži jeho množstvo nie je dostatočné na regeneráciu pohybového aparátu a musí byť do tela dodávaný externou formou. Dopĺňanie glukosamínu je dôležité v prevencii a tiež pri úľave od bolesti kĺbov po úrazoch. FlaxCore obsahuje glukosamín HCl, ktorý je účinnejší než glukosamín sulfát. Približne 85% glukosamínu HCl je čistý glukosamín s veľmi dobrou biologickou dostupnosťou. Glukosamín je súčasťou synoviálnej tekutiny tá má význam na „mazanie“ vo vnútri kĺbu.

Ľanový olej – je veľmi efektívny prostriedok v boji proti akémukoľvek zápalovému stavu. Je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré majú protizápalové účinky. FlexCore obsahuje 55% ľanového oleja, čo je dosť EFA pre podporu správneho fungovania kĺbov. Ľanový olej tiež obsahuje kyselinu linolovú, ktorá patrí do skupiny omega-6. Obidve kyseliny modulujú syntézu prostaglandinov. Prostaglandiny sú látky podobné hormónom a regulujú bunkovú aktivitu, zápalové reakcie, citlivosť na inzulín, imunitný systém, anabolické/katabolické a mnohé iné procesy. Ľanový olej by mal byť súčasťou výživy každého športovca.

Zázvor – zázvor je známy pre svoje zahrievacie vlastnosti a tiež pozitívne účinky na trávenie človeka.
Spomaľuje biochemické procesy spojené s nástupom zápalu.

Kurkuma – podobne ako zázvor má protizápalový účinok a inhibuje uvoľňovanie histamínu na zníženie opuchu.
Chondroitine sulfate – zlúčenina dôležitá pre udržanie integrity spojivového tkaniva, zabezpečuje správne fungovanie pohybového aparátu. Má veľmi dobrú biologickú dostupnosť, analgetické vlastnosti, zlepšuje regeneráciu spojivového tkaniva a zvyšuje pohyblivosť kĺbov, čo je dôležité najmä v období rekonvalescencie po zranení.

Boswellia serrata extrakt – klinické testy preukázali pozitívny účinok na kĺby. Obsah bosvellovej kyseliny prináša protizápalový účinok porovnateľný s liekmi.

Quercetin – inhibuje uvoľňovanie histamínu, znižuje opuch a príznaky alergie. Okrem toho zvyšujú prietok krvi do kapilár. Chráni odbúravanie kyseliny hyalurónovej, ktorá je tiež zložkou FlexCore.

Bromelain – enzým ananásovej šťavy. Znižuje opuchy a pôsobí protizápalovo, čo robí z FlexCore skvelý produkt!

Kyselina hyalurónová – je polysacharid, ktorý spája kolagén a elastín. Doplnenie kyseliny hyalurónovej udržuje správnu molekulovú hmotnosť v synoviálnej tekutine, tlmí zápaly v oblasti spojenia. Má analgetický účinok, zvyšuje odolnosť proti mechanickému poškodeniu a zvyšuje vstrebávanie výživných látok. U žien zlepšuje stav a správnu hydratáciu pokožky.

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu štyrikrát denne s jedlom, alebo po jedle. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej a vyváženej stravy.
Tabuľka nutričných hodnôt
Veľkosť jednej dávky: 1 kapsula
Počet dávok v balení: 112

Hodnoty jednej dávky %DV
Vitamín C 25 mg (31)
Vitamín E 17 mg (142)
Zinok 2,5 mg (25)
Mangán 0,3 mg (15)
Selén 25 µg (45)
Glucosamine hydrochloride 375 mg (311 mg)
Ľanový olej (55% ALA) 250 mg
Ginger root extract 118,75 mg
Curcuma longa 13,75 mg
Chondroitin sulfate 26 mg
Boswellia serrata extract 25 mg
Quercetin 25 mg
Bromelain 12,5 mg
Kyselina hyalurónová 0,25 mg

Zloženie

Ostatné zložky:
Slnečnicový olej, želatínová kapsula [želatína, glycerín, farbivo (karamel), čistená voda], glukosamín hydrochlorid, ľanový olej, zázvor, uhličitan vápenatý, kurkuma extrakt, včelí vosk, emulgátor (sójový lecitín), chondroitín sulfát, kyselina L-askorbová, Boswellia serrata extrakt, quercetin, D-alfa-tokoferol acetát, bromelain, oxid zinočnatý, síran manganatý, seleničitan sodný, kyselina hyalurónová.
Varovanie
Nepoužívajte, ak ste alergický na niektorú zo zložiek produktu. Nepoužívajte, ak ste tehotná alebo dojčíte. Skladujte na suchom a chladnom mieste. Uchovávajte mimo dosahu detí. Chráňte pred priamym slnečným svetlom.

Recenzie od zákazníkov

FlexCore 112 kaps - Fitness Authority

Write Your Own Review
Prezeráte si:FlexCore 112 kaps - Fitness Authority
Vaše hodnotenie
Hlavná kategória

Upozornenie:

Skladujte v suchu a chráňte pred teplom.

Otázky od zákazníkov

FlexCore 112 kaps - Fitness Authority

Napíšte otázku
Napísať odpoveď