Lecithin 100 caps - Scitec Nutrition

Lecitín patrí medzi fosfolipidy, ktorého hlavnými zložkami sú mastné kyseliny a cholín, ako aj inozitol. Obe zlúčeniny zabraňujú usadzovaniu tukov v pečeni a preto je príjem lecitínu obsahujúceho cholín a inozitol prospešný v prevencii proti ukladaniu tuku v pečeni.

12,38 €

7,3

Nie je na sklade

 

Lecitín

Lecitín patrí medzi fosfolipidy, ktorého hlavnými zložkami sú mastné kyseliny a cholín, ako aj inozitol. Cholín sa zvykne zaraďovať medzi vitamíny B, ale toto zaradenie celkom presne nezodpovedá skutočnosti, nakoľko cholín je zlúčenina syntetizovaná aj v našom vlastnom tele.
Cholín je jednou zo zložiek neurotransmitérov a to konkrétne acetylcholínu, ktorý zlepšuje pamäť a práve preto sa používa v starobe pri problémoch s pamäťou. Inozitol sa tiež zvykne zaraďovať do radu B -komplexu a podobne ako cholín, zohráva úlohu v nervovom systéme pri prenose podnetov.
Obe zlúčeniny zabraňujú usadzovaniu tukov v pečeni a preto je príjem lecitínu obsahujúceho cholín a inozitol prospešný v prevencii proti ukladaniu tuku v pečeni. Lecitín zohráva dôležitú úlohu aj pri prevencii proti artérioskleróze. Lecitín obsahuje v jednej dávke 1200 mg sójového lecitínu, 180 mg fosfatidilcholínu a 108 mg fosfatidilinozitolu.


Dávkovanie

Dospelí 1 kapsulu denne s jedlom.
Balenie: 100 kapsúl


Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty1 dávka (1 kaps)
Kalórie41,9 kJ / 10 kcal
Tuky1 g
Sójový lecitín1200 mg
Fosfatidylcholín180 mg
Fosfatidylinositol108 mg

Ďalšie informácie

Príchuťunflavored

Napíšte vlastnú recenziu

Vaše hodnotenie: Lecithin 100 caps - Scitec Nutrition

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezda2 hviezdy3 hviezdy4 hviezdy5 hviezd
Kvalita

Hodnotenie príchutí:

  • Reload captcha

Položiť otázku o produkte Lecithin 100 caps - Scitec Nutrition

  • Reload captcha

* Povinne vyplnené polia

 
Príchuť
Hodnotenie
Počet hodnotení