Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Gold Omega 3 60 kaps - Olimp

Omega-3 mastné kyseliny v želatínových kapsuliach. Kvalitný produkt z rýb žijúcich v studených vodách bohatých na 50% EPA a DHA čo reprezentuje vysokú kvalitu produktu.
Dlhodobo nedostupný

Gold Omega 3

Omega-3 mastné kyseliny v mäkkých želatínových kapsuliach, obsahujúcich vysokokvalitný koncentrát, získaný z tuku rýb zo studených morských vôd, ktorý obsahuje až 50 % eikosapentaenovej (EPA) a dokosahexaenovej kyseliny (DHA). Vďaka vysokej kvalite tohto doplnku výživy (jedna kapsula obsahuje 1000mg rybieho oleja a až 500mg mastnej kyseliny omega 3), je možná účinná prevencia liečby srdca a mozgu, ochrana pred rozvojom arterosklerózy, rakoviny a obezity a posilnenie imunitného systému. Dostatok mastných kyselín zabezpečije dobrú elasticitu buniek (ciev, svalov, šliach i väzív), čo pomáha predzhádzať zraneniam typu natiahnutia svalu
Odporúčané dávkovanie: 1 kapsulu 2 x denne najlepšie s jedlom


Zloženie Omega-3

Nutričné hodnoty Gold Omega 3: 100 g 2 kps (jedna dávka) energia 660kcal/2775kJ 17,6 kcal/74kJ bielkoviny 0 g 0 g sacharidy 0 g 0 g tuky 75 g 2 g Z toho Fat (fish-oil) 75 000 mg ** 2000 mg ** of which: Eicosapentanoic acid 30% EPA 22500 mg ** 600 mg** Docosahexanoic acid 20% DHA 15000 mg ** 400 mg** Vitamin E 750 mg (7500)* 20 mg (200%*) * ODD = Odporúčaná denná dávka ** ODD nie je stanovená
Gold Omega 3 je doplnok výživy určený pre športovcov, ktorí majú záujem aktívne sa starať o svoje zdravie. Obsahuje vysoko kvalitný koncentrát rybieho oleja morských studenovodných rýb, bohatý na mastné kyseliny omega-3 skupiny. Mastné kyseliny vyskytujúce sa v prírode môžu obsahovať 4 až 26 atómov uhlíka. Podľa toho ich rozlišujeme na mastné kyseliny nasýtené, mononenasýtené a polynenasýtené.
Omega 3 patria do skupiny polynenasýtených mastných kyselín. Kým ostatné nasýtené mastné kyseliny vie organizmus človeka syntetizovať (telo si ich vie podľa potreby vytvoriť), niektoré nenasýtené mastné kyseliny a omega 3 musia byť striktne dodávané v strave.
Je to preto, že nám chýba zodpovedajúce enzýmy desaturázy (enzýmy, ktoré sú schopné syntetizovať kyselinu linolovú a α-linolénovú), preto sa nazývajú esenciálnymi mastnými kyselinami (EFA – Essential fatty acids). Je ťažké zabezpečiť ich dostatočné množstvo z jedla, najmä ak žijeme aktívnym životným štýlom.
Pomer mastných kyselín v ľudskej strave sa vyvíjal v priebehu rokov. V súčasnej dobe je v priemyselne vyspelých krajinách desivý nevhodný pomer medzi omega-6: omega-3, ktorý je niekedy 30:1


To je spôsobené nadmernou konzumáciou rastlinných olejov bohatých na omega-6 mastné kyseliny. Veľká nerovnováha môže spôsobiť výskyt mnohých onemocnení: Ateroskleróza, zápaly a ťažké alergické reakcie, krvné zrazeniny, alebo dokonca rast rakovinových buniek.
Pre zdravie vhodný pomer mastných kyselín by mal byť na 1:4 - 1:1 (n-3 : n-6). Je preto dôležitá suplementácia omega 3 mastnými kyselinami. Vhodné množstvo týchto kyselín môže zabrániť ochoreniam a dodať obrovské zdravotné výhody.


Dve najdôležitejšie a najaktívnejšie kyseliny v Olimp Gold Omega 3 sú eikozapentaeová kyselina (EPA) a dokosahexaenová kyselina (DHA). Mnohé štúdie ukazujú, že aj pri malej dávky omega-3 mastných kyselín má priaznivý vplyv na činnosť kardiovaskulárneho systému, regeneráciu, predĺženie výkonu v športe a priaznivý účinok na pamäťové schopnosti.


Navyše, ich príjem v potrave znižuje hladinu triglyceridov a zároveň zvyšuje hladiny HDL "dobrého cholesterolu". rovnako ako zníženie zrážanlivosti krvi sa zvyšuje priepustnosť a plynulosť bunkových membrán.


Ako omega-3 mastné kyseliny vplyvajú na hladinu cholesterolu a kardiovaskulárne chorôby
Výsledky mnohých štúdií ukazujú, že užívanie i malých dávok omega-3 mastných kyselín má priaznivý vplyv na činnosť kardiovaskulárneho systému. Ich ďalšie dopĺňanie v potrave znižuje hladiny triglyceridov a zvyšuje priaznivý HDL cholesterol a znižuje zrážanlivosti krvi, ktorá má ochranný vplyv na srdce a obehový systém.
Na akom princípe omega-3 mastné kyseliny zabrániť zápal, trombóza a ateroskleróza?
EPA a DHA zvýšuje koncentráciu tkanivového aktivátoru plazminogénu, čo je trombolytická látka, pôsobí na rozpustenie zrazeniny. Doplnenie s omega 3 inhibuje syntézu prozápalových cytokínov, ako sú TNF-alfa alebo IL-1. Gold Omega 3 je ideálnou voľbou pre podporu liečby zranení a problémov s kĺbmi.

Ako Omega 3 mastné kyseliny pomáhajú fungovaniu nervového systému?
Mastné kyseliny omega 3 sú zodpovedné za riadne fungovanie neurónov. Sú dôležitou súčasťou nervového tkaniva, a to najmä mozgovej kôry a sietnice. DHA zaisťuje správnu funkciu bielkovín zodpovednú za prenos a prijímanie nervových impulzov.
Môžu omega 3 znížiť množstvo telesného tuku?
Mastné kyseliny omega 3 sú jednou z kľúčových zložiek, ktoré vám pomôžu v redukčných diétach. Ľudia pravidelne konzumujú odporúčanú dávku omega 3 pre dosiahnutie zníženia telesného tuku a zníženia BMI. Omega 3 mastné kyseliny majú inhibičný vplyv na tvorbu tukového tkaniva, a aktívne mobilizujú svoj podiel v ňom.


Ako Omega 3 mastné kyseliny chránia pečeň?

Nedávne výsledky štúdií potvrdzujú účinnosť omega 3 mastných kyselín na pozastavenie rastu nádorov pečene, čím sa zvyšuje účinnosť chemoterapie a chráni pred jej toxickými účinkami.
Suplementácia mastnými kyselinami sa odporúča ľuďom, ktorí používajú nelegálny doping, ktorý spôsobuje narušenie vnútornej rovnováhy organizmu.

Recenzie od zákazníkov

Gold Omega 3 60 kaps - Olimp

Write Your Own Review
Prezeráte si:Gold Omega 3 60 kaps - Olimp
Vaše hodnotenie
Hlavná kategória

Upozornenie:

Skladujte v suchu a chráňte pred teplom.

Otázky od zákazníkov

Gold Omega 3 60 kaps - Olimp

Napíšte otázku
Napísať odpoveď