Proteíny pre ženy

Proteíny pre ženy sú koncentrované zdroje bielkovín, ktoré vám môžu ľahko pomôcť s doplnením tejto dôležitej makroživiny. Aj ženy by totiž mali v závislosti od svojej fyzickej aktivity prijať každý deň asi 1,2 – 2 g bielkovín na kilogram telesnej hmotnosti

Proteín je teda skvelou cestou, ako si ich príjem zjednodušiť. Perfektnú službu vám môže urobiť v prípade, keď nie ste samy schopné prijať dostatok bielkovín prostredníctvom pestrej stravy. Je preto ideálny po cvičení vo forme nápoja ako rýchly snack, ktorý pomôže s regeneráciou tréningom poškodených svalov, ich posilnením či rastom. Takisto ho môžete pridať do svojich pokrmov, a vytvoriť tak komplexné dobroty, ktoré doplnia bielkoviny a zasýtia.

Zobraziť viac

Základ proteínov pre ženy sa nijako zásadne nelíši od tých ostatných. Samozrejme, rozdiel je v tom, že okrem bielkovín obsahujú zložky, ktoré ženy typicky vyhľadávajú. Ide o rôzne spaľovače tuku či vitamíny a minerálne látky, ktoré môžu pomôcť zlepšiť kvalitu vlasov, nechtov či pleti, a podporiť tak celkovú krásu. Často môžu mať nižší obsah tuku a cukru, čo ocenia najmä ženy, ktoré sa snažia schudnúť. Ukážkovým zástupcom proteínov z tejto kategórie je Yum Yum Whey.

Pre koho je vhodný proteín?

• Ženy, ktoré chcú zvýšiť príjem bielkovín.
  • Športovkyne, ktoré chcú podporiť rast svalov.
  • Ženy v diéte hľadajúce potraviny, ktoré ich zasýtia a pomôžu zahnať chute.
  • Všetky z vás, ktoré chcú spestriť svoj jedálniček a obohatiť ho o nové chute.

Aká je ideálna dávka proteínu pre ženy?

Pri proteínoch sa obvykle odporúča dávka 0,25 – 0,3 g bielkovín na kg telesnej hmotnosti. Pokiaľ sa však nechcete trápiť počítaním, neurobíte chybu, keď si dáte 20 – 40 g zmesi. To zodpovedá viac či menej naplnenej 30 g odmerke. Pri rastlinných proteínoch môžete pokojne pridať ešte niekoľko gramov navyše. Je to z toho dôvodu, že majú všeobecne nižší podiel bielkovín a sú o niečo horšie stráviteľné.

Ako a kedy použiť proteín pre ženy?

• ako súčasť rôznych pokrmov, ktoré obohatia o bielkoviny
  • pri príprave sladkých dezertov bohatých na bielkoviny
  • samostatne ako nápoj po cvičení na podporu regenerácie a obnovu tréningom poškodených svalových vláken
  • samostatne ako snack v prípade, že vás prepadne hlad a nemáte čas pripravovať si jedlo
  • keď potrebujete jednoducho zvýšiť príjem bielkovín

Chcete sa o proteínoch a ich schopnostiach dozvedieť viac? Potom by vám nemal ujsť náš článok Ako proteín mení ženské telo a pomáha schudnúť.

Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.