Spaľovače tuku

 

Spaľovače tuku

Spaľovače tuku

Spaľovače tuku sú výživové doplnky, ktoré napomáhajú pri odbúravaní tuku a strate nadbytočných kilogramov. Jestvuje viacero druhov spaľovačov tukov, ktoré sa od seba odlišujú hlavne princípom a bázou, na ktorej fungujú, ako napríklad l-karnitín, komplexné spaľovače tukov, termo spaľovače, CLA a HCA, kofeín a lecitín.

čítať ďalej

L-Karnitín je životne dôležitá živina, ktorá v energetickom metabolizme zohráva dôležitú rolu, a to prenos mastných kyselín do mitochondrií, energetických zdrojov v bunkách, ktoré mastné kyseliny premieňajú na energiu. Je nesmierne podstatný pri dodávaní energie do mnohých telesných orgánov, čím umožňuje ich funkciu, navyše okrem spaľovania tukov má taktiež detoxikačnú funkciu. L-karnitíny sú vyhľadávanými špaľovačmi, ktoré spôsobujú zvyšovanie spotreby kyslíka pri cvičení, čo vedie k vyššiemu výdaju energie a odbúravaniu tukov. Najideálnejšie je užívať ich 30 minút pred tréningom. Podľa štúdií, L-karnitín v kombinácii so znížením kalorického príjmu vedie k úprave hmotnosti. Bolo totiž dokázané, že L-karnitín urýchľuje spaľovanie tukov z podravy, znižuje hladinu lipidov v krvi.

 

Termogénne alebo termo spaľovače tukov patria medzi najobľúbenejšie a najefektívnejšie spaľovače tuku, ktoré fungujú na princípe termogenézy. Znamená to, že telo sa pri akejkoľvek fyzickej záťaži rýchlejšie zahreje, a v dôsledku toho začne využívať energiu z tukových zásob. A to nemôže znamenať nič iné ako redukciu tuku. Okrem toho, toto zvýšenie teploty v tele podporuje aj zrýchlenie metabolizmu, pretože pri vyššej teplote prebiehajú metabolické reakcie rýchlejšie. Je vedecky dokázané, že termo spaľovače dokážu páliť tuk aj bez fyzickej aktivity, avšak v kombinácii s pohybom a vyváženou stravou je ich účinok ďaleko vyšší. 

 

Lecitín je známy výživový doplnok, ktorý je vyťažený zo sójových bôbov a je obľúbený hlavne z toho dôvodu, že znižuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáha zlepšovať pamäť. Je to preto, že obsahuje cholín, ktorého najznámejším priaznivým účinkom je práve odbúravanie a spaľovanie tukov. Tento spaľovač tukov je vyhľádavaný u športovcov taktiež preto, že skracuje dobu regenerácie a zlepšuje využitie bielkovín. Užívanie lecitínu zrýchľuje metabolizmus a podporuje redukciu podkožného tuku, a preto sa odporúča užívať ho súčasne s L-karnitínom a obdobnými spaľovačmi tuku.

 

CLA a HCA sú výživové doplnky, ktoré pozitívne vplývajú na znižovanie hmotnosti, avšak zároveň zvyšujú množstvo svalovej hmoty, spomaľujú premenu sacharidov na tuky a znižujú chuť do jedla. CLA je skratkou pre konjugovanú kyselinu linolenovú, ktorá výrazne vplýva na znižovanie telesnej hmotnosti pri súčasnom zabraňovaní ubúdania svalovej hmoty. Navyše, má mnoho zdravotných výhod, ku ktorým sa športovci veľmi radi vracajú. HCA je skratkou pre kyselinu hydroxycitrónovú, ktorá spomaľuje premenu sacharidov na tuky a znižuje chuť do jedla. Okrem toho, obe tieto kysliny chránia svalovú hmotu pred ubúdaním v období rysovania a diét.

 

Kofeín je známy svojimi stimulačnými účinkami a vyvoláva stavy väčšej čulosti, čo v konečnom dôsledku zvyšuje aj energetický výdaj. Vzhľadom k tomu, že má za dôsledok zvýšenú aktivitu, kofeín je častou zložkou a súčasťou mnohých spaľovačov tuku. Tento stimulačný spaľovač tuku na báze kofeínu ocenia muži aj ženy, a to najmä v období diéty, ktorá môže mať za následok nedostatok energie pred tréningom. Kofeín vás dokonale nabudí, a vďaka tomu spálite ďalšiu energiu, a teda aj tuk. 

 

Komplexné spaľovače sú považované za všeobecnejší druh spaľovačov, pretože obsahujú viacero zložiek, ktoré sa osvedčili pri spaľovaní tukov a rysovaní postavy. Pri redukcii hmotnosti a spaľovaní tukov sa komplexné spaľovače javia ako veľmi efektívne. Obsahujú niekoľko zložiek, väčšinou látky, ktoré sme spomínali vyššie, a to nestimulačné látky, ako L-karnitín, CLA, chróm, ale aj stimulačné, ako kofeín, synefrín, zelený čaj. Tieto látky sú navyše doplnené aj o zložky ako vitamíny zo skupiny B či magnézium. 

schovať popis
Set Descending Direction
na stranu
View as Mriežka Zoznam

Položky 1-9
z celkového počtu 120

 1. Spaľovač tukov Nero 120 kaps - GymBeam
  Hodnotenie:
  Recenzie:  73% (9)
    14,95 €
 2. L-karnitín 3000 Liquid Shot 60 ml - GymBeam
  Hodnotenie:
  Recenzie:  100% (1)
  od  0,65 €
 3. Spaľovač tukov L-Karnitín - GymBeam + ampulka karnitínu
  Hodnotenie:
  Recenzie:  89% (29)
  od  10,96 €
 4. Spaľovač tukov Burn4All 100 kaps - All Nutrition
  Rating:
  0%
  Recenzie:  0% (0)
    9,95 €
 5. L-Karnitín Powder 250 g - GymBeam
  Hodnotenie:
  Recenzie:  80% (1)
    9,95 €
 6. L-Karnitín TABS 100 tbl - Gym Beam
  Hodnotenie:
  Recenzie:  93% (20)
    9,95 €
 7. Green Tea - GymBeam
  Hodnotenie:
  Recenzie:  0% (0)
  od  3,95 €
Zobraziť ďaľšie produkty
Set Descending Direction
na stranu
View as Mriežka Zoznam

Položky 1-9
z celkového počtu 120