ProSupps Spaľovače tuku

Spaľovače tuku od výrobcu ProSupps je kategória výživových doplnkov s obsahom účinných látok, ktoré majú vplyv na spaľovanie tuku a chudnutie. Z toho dôvodu sú obľúbené u ľudí, ktorí chcú schudnúť alebo vyrysovať postavu a túžia po ešte lepších výsledkoch ako len s upraveným jedálničkom a cvičením. Za ich účinkom stoja aktívne zložky, ako je synefrín, kofeín, EGCG (epigalokatechín galát), CLA, l-karnitín a ďalšie obľúbené spaľovače tuku. Tie sa najčastejšie spájajú so zrýchleným metabolizmom a efektívnejším využívaním tuku ako zdroja energie. Sú však cenené aj pre svoje povzbudzujúce účinky. Môžu tak uľahčiť dodržiavanie jedálnička aj tréningového plánu, čo vo výsledku vedie k zefektívneniu chudnutia.

 Zobraziť viac

Ako fungujú a čo všetko obsahujú spaľovače tuku?

Spaľovačov tuku existuje celý rad. Môžete si vybrať jednozložkový doplnok alebo vyskúšať komplexné produkty, v ktorých sa účinky jednotlivých látok navzájom dopĺňajú. V oboch prípadoch nájdete spaľovače s termogénnym účinkom alebo bez neho. Ten je založený na princípe zahriatia organizmu, čo sa môže prejaviť aj väčším množstvom spálených kalórií v pokoji aj pri tréningu.

Medzi najznámejšie jednozložkové termogénne spaľovače patrí synefrín. Táto látka pochádza z plodov pomarančovníka horkého (Citrus aurantium) a za jej účinkom stojí schopnosť zvýšiť rozklad tukov na energiu. Tú potom môžete využiť pri športe či inej pohybovej aktivite. Podobný efekt má aj extrakt zo zeleného čaju (EGCG), ktorý tiež najlepšie funguje v nadväznosti na fyzickú aktivitu. Bonusom doplnkov so zeleným čajom je obsah prospešných antioxidantov.

Ďalším populárnym termogénnym spaľovačom tuku je kofeín, ktorý v kombinácii so synefrínom a EGCG pôsobí synergicky. Tento celosvetovo najobľúbenejší stimulant má totiž vplyv na adrenalín a noradrenalín. Tieto hormóny (katecholamíny) podporujú spaľovanie tukov, ktoré sa potom môžu využiť ako zdroj energie. Kofeín navyše povzbudí pred výkonom aj kedykoľvek počas dňa. Vďaka tomu potom môžeme na tréningu podať intenzívnejší a koncentrovanejší výkon, čím môžeme spáliť zase o niečo viac kalórií a účinok spaľovača tak maximalizovať. Na princípe prehriatia tela funguje aj kapsaicín, ktorý je hlavnou látkou (alkaloidom) chilli papričiek a nesie zodpovednosť za to, že sa človek pri konzumácii pálivého jedla poriadne zapotí.

Spaľovače bez termogénneho účinku často obsahujú konjugovanú kyselinu linolovú (CLA). Tá pomáha udržovať normálnu hladinu cholesterolu v krvi, a navyše sa v organizme dokáže zapojiť do metabolizmu, a ovplyvniť tak samotné spaľovanie a ukladanie tuku. Slúži totiž ako taký prevozník tuku do buniek, kde je spálený na energiu. Pri rysovaní postavy si ju obľúbili aj kulturisti a fitness pretekári, ktorí sa usilujú o maximálne zachovanie svalovej hmoty.

V spaľovačoch tuku ju často sprevádza kyselina hydroxycitrónová (HCA). Tá pochádza z výťažku z garcínie kambodžskej (Garcinia cambogia) a je cenená pre svoj vplyv na zvýšenie pocitu sýtosti a uspokojenia z jedla. Vďaka tomu môže byť jednoduchšie dodržiavať kalorický deficit a jesť menšie množstvo jedla. Produkty s týmito látkami sú tiež vhodné pre ľudí, ktorí sú citliví na kofeín alebo hľadajú spaľovač tuku bez stimulačného efektu.

L-karnitín je ďalším známym netermogénnym spaľovačom tuku. Ide o najpoužívanejšiu formu karnitínu, ktorý je bežnou súčasťou organizmu. Podieľa sa na prenose mastných kyselín (tukov) do mitochondrií, kde dochádza k ich premene na energiu. Tá potom môže byť využitá na pohyb. Tento efekt tak najlepšie funguje pri športe a cvičení. Môžete ho užívať vo forme rozpustného prášku, koncentrovaného nápoja či praktických kapsúl.

Do kategórie ostatných spaľovačov tuku patrí napríklad čoraz populárnejší extrakt zo žihľavy indickej (Coleus forskohlii) s obsahom forskolínu. Ten totiž v organizme môže zvýšiť aktivitu cyklického adenozínmonofosfátu (cAMP), čo je spojené s vyšším odbúravaním tuku. Do väčšieho povedomia sa dostávajú tiež malinové ketóny, ktoré sa spájajú hlavne s rýchlejším spaľovaním tuku a znížením chuti do jedla. Bežnou súčasťou suplementov na podporu chudnutia je aj chitosan. Tento druh vlákniny prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi a zároveň sa spája so znížením vstrebávania tukov v tele.

Všetky tieto látky môžete užívať zvlášť alebo vyskúšať viaczložkové produkty, ktoré majú v zložení termogénne aj netermogénne zložky.

Ktoré látky obsahujú komplexné spaľovače tuku?

 • Spaľovač tukov Nero obsahuje kombináciu kofeínu, extraktov z čajov, zelenej kávy, l-karnitínu, chitosanu a ďalších aktívnych látok, navyše je obohatený o tráviaci enzým bromelaín.
 • Spaľovač tukov FueBurn má v zložení prémiovú termogénnu zmes s kofeínom, EGCG, synefrínom, kapsaicínom a ďalšími biologicky aktívnymi látkami. Je navrhnutý pre maximálnu podporu spaľovania tuku a chudnutia.
 • Spaľovač tukov Beast Burn je určený špeciálne pre ženy, ktoré chcú maximálne podporiť svoju snahu o chudnutie. Obsahuje široké spektrum účinných látok vrátane l-karnitínu, kofeínu, synefrínu, extraktov z rastlín a chrómu, ktorý sa najčastejšie spája so znížením chutí na sladké.
 • Spaľovač tukov Night Burn obsahuje zmes 5 účinných látok bez kofeínu či iných stimulantov. Vďaka tomu je vhodný aj večer a nemá negatívny vplyv na kvalitu spánku. Ide o komplexný viaczložkový spaľovač bez termogénneho účinku.

Pri chudnutí myslite na to, že základom úspechu je kalorický deficit, ktorý nastane, keď za deň alebo dlhší časový úsek spálite viac energie, než prijmete. To dosiahnete najmä pomocou zmien v jedálničku a tiež pohybom. Keď k tomu pridáte správne zvolený spaľovač tuku, vašu snahu o chudnutie tak zefektívnite a celý proces zrýchlite.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac informácií o tom, ako si vybrať účinný spaľovač tuku, nemal by vám uniknúť článok Ako vybrať a používať ten najúčinnejší spaľovač tuku.

 Zobraziť menej

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GymBeam (18)
 2. ActivLab (9)
 3. Nutrend (6)
 4. OstroVit (6)
 5. Nutrex (5)
 6. NOW Foods (4)
 7. The Protein Works (4)
 8. Stacker2 (4)
 9. BeastPink (3)
 10. Universal Nutrition (3)
 11. Mammut Nutrition (2)
 12. Applied Nutrition (2)
 13. Purasana (1)
 14. VemoHerb (1)
 15. Amix (1)
 16. ProSupps (1)
 17. JNX (1)
 18. Cellucor (1)
 19. MuscleTech (1)
 20. Goldfield (1)
 21. Megabol (1)
 22. All Stars (1)
Príchuť
 1. bobuľovité ovocie (1)
 2. modrá malina (1)
 3. zelené jablko (1)
 4. dragon fruit (1)
Balenie (ml)
 1. 465 ml (1)
Forma
 1. tekutý (1)
Zmes
 1. zmes (1)
Právna kategória výrobku
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. VANISH® L-CARNITINE LIQUID SHOTS - ProSupps
  Nie je na sklade
  VANISH® L-CARNITINE LIQUID SHOTS - ProSupps
  100%
  100 % (3)

1 Položka