BCAA Complex 300 g - Scitec Nutrition

Bcaa Complex je nápojový prášok s obsahom leucínu, izoleucínu, valínu (8:1:1), glutamínu a vitamínu B pre udržanie anabolického stavu vo svalových vláknach

19,44 €

13,55

Nie je na sklade

 

Každý si je vedomý dôležitosti a vedeckých poznatkov týkajúcich sa esenciálnych aminokyselín, obzvlášť takzvaných aminokyselín s rozvetveným reťazcom (BCAA). Štandardné produkty s obsahom BCAA obsahujú leucín, izoleucín a valín v pomere 2:1:1.

Najnovšie vedecké výskumy však dokázali, že najdôležitejšou aminokyselinou je leucín, pretože priamo podporuje stimuláciu bielkovinovej syntézy. mTOR je jednou z naj anabolickejších ciest prenosu podnetov, ktoré leucín stimuluje a tým vo veľkej miere zvyšuje bielkovinovú syntézu vo svaloch. Pulzovanie hladiny leucínu v tele má funkciu anabolického spínača. Maximalizácia bielkovinovej syntézy si vyžaduje príjem 4 gramov leucínu každé 3 hodiny! Leucín okrem toho zvyšuje regeneráciu a chráni svalové vlákna pred katabolizmom. Prihliadnuc na tieto informácie, novým štandardom BCAA produktov je dominancia leucínu voči ostatným aminokyselinám s rozvetveným reťazcom v pomere 8:1:1. Pri tomto pomere nie je potrebné zvyšovať množstvo príjmu produktu k zabezpečeniu optimálnej hladiny leucínu. Naviac sa formula MUSCLE BCAA`S neuspokojí len s novým pomerom BCAA! Glutamín je technicky dôležitou esenciálnou aminokyselinou (jeho príjem je nutný v prípade zvýšenej záťaže), nachádza sa v elitnej skupine užitočných účinných látok pre športovcov a preto sme ho do tohto produktu pridali aj my. Aby sme však boli aj v tomto smere pozorní, nepoužili sme instabilnú, starú formu L-glutamínu, ale vedeckými výskumami podložené formy ako glutamín dipeptid, L-alanín L-glutamín, ktoré účinne zvyšujú hladinu glutamínu vo svaloch! Na záver, vitamín B6 je tiež esenciálnou živinou, ktorá zohráva dôležitú úlohu pri syntéze bielkovín a ich metabolizme, pri správnej činnosti imunitného systému, ako aj optimálnej činnosti mozgu a nervovej sústavy.

 

Odporúčané dávkovanie

Doporučuje sa užiť 1 dávku MUSCLE BCAA`S, úplne rozpustenú v 300 ml vody. Doporučuje sa dávku užiť tesne pred tréningom, alebo počas jeho trvania. Užitie ďalšej dávky je možné kedykoľvek, keď je pre maximalizáciu bielkovinovej syntézy potrebný príjem aminokyselín, napr. každé tri hodiny, ak sa doplnenie leucínových zásob neuskutoční z denného príjmu stravy.

 

Nutričné hodnoty

                1 dávka (10g)     100g

kalórie  10 kcal / 42 kJ    100 kcal / 450 kJ

sacharidy            2,4 g      24 g

L-Leucin               4000 mg               40 g

L-Isoleucin          500 mg 5000 mg

L-Valin  500 mg 5000 mg

L-Alanyl L-Glutamin        250 mg 2500 mg

Vitamin B6          1,7 mg  17 mg

 

Zloženie

L-leucín, dextróza, L-izoleucín, L-valín L-alanyl L-glutamín, kyselina citrónová, citrón aróma, aspartám, riboflavín na farbu, pyridoxín hydrochlorid.

Ďalšie informácie

Príchuťunflavored

Recenzie od zákazníkov

chutné
Recenziu zaslal(a) Vlado dňa 27.1.2014
Skvele chutie tie aminace akurat sa troska dlhsie rozpustaju....
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?

Napíšte vlastnú recenziu

Vaše hodnotenie: BCAA Complex 300 g - Scitec Nutrition

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezda2 hviezdy3 hviezdy4 hviezdy5 hviezd
Kvalita

Hodnotenie príchutí:

  • Reload captcha

Položiť otázku o produkte BCAA Complex 300 g - Scitec Nutrition

  • Reload captcha

* Povinne vyplnené polia

 
Príchuť
Hodnotenie
Počet hodnotení
//Asynchronous click tracking code