Applied Nutrition Arginín

Arginín od výrobcu Applied Nutrition je kategória produktov s obsahom aminokyseliny arginín, ktorá má dôležité postavenie vo výžive športovcov. V prvom rade sa z nej v tele tvorí oxid dusnatý. Ten má vplyv na rozširovanie ciev, čím reguluje prekrvenie svalov a podporuje tak zásobovanie svalov kyslíkom a živinami počas tréningu. Vo výsledku môže športovec tento efekt pozorovať na lepšom výkone aj regenerácii. V tomto smere je dôležité spomenúť, že arginín patrí aj medzi základné stavebné zložky kreatínu, ktorý s výkonnosťou tiež súvisí. Tým ale funkcia arginínu v tele nekončí. Podieľa sa totiž aj na močovinovom cykle, pri ktorom dochádza k odstraňovaniu prebytočného amoniaku. Ten sa v tele môže zvýšiť napríklad pri vysoko intenzívnej športovej aktivite, čo sa často spája s vyššou únavou. Vďaka tomu môže telu pomôcť s prirodzenou detoxikáciou a v konečnom dôsledku oddialiť aj pokles výkonnosti.

Naše telo si arginín dokáže samo tvoriť. Môžu ale nastať situácie, keď sa napríklad pri chorobe, nadmernej fyzickej záťaži či strese zvýši potreba doplnenia tejto aminokyseliny z externých zdrojov. Z toho dôvodu sa označuje aj ako podmienene esenciálny. S jeho príjmom potom efektívne pomáhajú doplnky stravy z tejto kategórie.

 Zobraziť viac

Pre koho je arginín vhodný?

Arginín je obľúbeným výživovým doplnkom mnohých športovcov, ktorí sa usilujú o podporu výkonu. Stojí za tým najmä jeho schopnosť premeny na oxid dusnatý, ktorý sa podieľa na prekrvení svalov. Vyššia hladina oxidu dusnatého sa typicky spája s lepším prekrvením a prísunom živín do pracujúcich svalov. To môže vo výsledku viesť k oddialeniu únavy, kvalitnejšiemu výkonu aj regenerácii. Je tak ideálny pre každého, kto zo seba chce dostať na tréningu maximum.

Ako sa arginín užíva?

Táto aminokyselina je vďaka svojim vlastnostiam ideálnou súčasťou predtréningoviek. Užíva sa ale aj samostatne formou rozpustného prášku či tabliet, a to pred tréningom alebo v priebehu dňa. Odporúčaná dávka arginínu sa najčastejšie pohybuje v rozmedzí 3 – 6 gramov 1 – 2-krát denne.

Ak vás zaujímajú podrobnejšie informácie o funkcii, benefitoch či dávkovaní arginínu, prečítajte si náš článok Arginín: Účinky a dávkovanie pre športový výkon a zdravie 

 Zobraziť menej

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. NOW Foods (4)
 2. GymBeam (3)
 3. OstroVit (2)
 4. ActivLab (1)
 5. Applied Nutrition (1)
Farba
 1. violet (1)
Kapsuly
 1. 120 kaps. (1)
Forma
 1. kapsulovaný (1)
Zmes
 1. číry (1)
Právna kategória výrobku
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. AAKG - Applied Nutrition
  AAKG - Applied Nutrition
  100%
  100 % (3)
  14,95 €

1 Položka