Cordyceps 700mg 90tbl - Gym Beam

Cordyceps je prírodný doplnok výživy s množstvom pozitívnych účinkov, ako zlepšenie využitia ATP a kyslíka, avšak používa sa aj na liečbu rakoviny a spaľovanie tukov. Výťažok z huby Cordyceps sa používa ako prevencia a liečba všetkých chorôb už dlhé roky nie len u športovcov.

24,00 €

17,9

Skladom bude Vám doručené 05.07.2016 (Utorok)

Cordyceps na zvýšenie energie, imunity a vitality

Cordyceps je jednou z najznámejších a najvzácnejších liečivých húb, ktoré sa využívajú vo východných kultúrach a tradičnej medicíne. V súčasnosti však poznáme viac ako 400 rôznych druhov huby Cordyceps, no najznámejšou je Cordyceps Sinensis. Okrem toho, že má táto huba zvláštny zjav a zaujímavý názov, stáročia sa používa v čínskej medicíne aj napriek extrémne zložitému zberu.

 

Táto huba je bežne dostupná na povrchu húseníc žijúcich vo vysokých nadmorských výškach v Tibete, Nepále a Číne, a aj z toho dôvodu bola vždy vysoko cenená a drahá. Avšak cenná bola vždy hlavne kvôli jej pozitívnemu vplyvu na zdravie, prevenciu a liečbu chorôb.

 

Používa sa ako zdroj energie, na upevnenie zdravia a liečbu mnohých neduhov. Dokonca sa o ňom hovorí, že predlžuje život. Cordyceps sa od ostatných čínskych bylín odlišuje v tom, že je určený pre mužov aj ženy, ktoré ho vyhľadávajú ako omladzovací prostriedok a k zvýšeniu hladiny energie. Taktiež je známy ako liek proti slabosti, únave, inokedy sa používa zas ako afrodiziakum alebo na liečbu impotencie.

 

Pre koho je Cordyceps určený?

Cordyceps je určený pre všetkých ľudí bez ohľadu na vek, pohlavie a úroveň športovej aktivity. Vzhľadom k tomu, že sa už dlhé roky používa ako prevencia a liečenie každého zdravotného neduhu, môžu ho užívať aj nešportovci.

 

Je Cordyceps skôr výživový doplnok alebo liek?

V Číne a Tibete sa táto magická huba používa už viac ako 1200 rokov pre jej liečivé účinky. Číňania totiž veria, že vylieči každé ochorenie, a je uznávaný dokonca čínskou tradičnou medicínou, ako aj tibetskou medicínou. A to nie je všetko. Jeho výskyt v modernej medicíne účinky Cordycepsu potvrdzujú.

 Cordyceps výživový doplnok huba

Účinky Cordycepsu pri cvičení:

• Zvyšuje hodnoty ATP

ATP je energia uložená vo svaloch, a taktiež energia, ktorá sa uvoľňuje pri krátkotrvajúcej záťaži, ako je skákanie a beh. Jednou z aktívnych zložiek cordycepsu je adenozín, kyselina nukleová, ktorá je aj kľúčovým komponentom ATP. Podľa štúdie v Hong Kong University of Science and Technology Cordyceps zvýši schopnosť produkovať ATP, čo predĺži výdrž pri dvíhaní ťažkých hmotností.


• Stimuluje zvýšenie hladiny testosterónu
Testosterón je kľúčovým hormónom pri podpore rastu svalstva, a Cordyceps bol bežne používaný na liečbu sexuálnych disfunkcií a ako energetický stimulátor. V štúdiách bolo preukázané, že tieto dva javy sú navzájom prepojené. Zvýšenie hladiny testosterónu zvyšuje schopnosť naberania svalovej hmoty a schopnosť reprodukcie.


• Zlepšuje využitie kyslíka
Má potenciál podporiť aj redukciu tuku a známe sú tiež jeho výhody v oblasti zvýšenia výkonnosti. Mnoho štúdii dokázalo, že môže znížiť tlkot srdca, čo podporuje schopnosť trénovať intenzívnejšie a dlhšie. Podľa ďalšej štúdie, v ktorej starší pacienti užívali cordyceps, sa zvýšila aeróbna kapacita až o 9%.


• Zdroj energie
Cordyceps má podobné účinky ako kofeín, ale bez vedľajších a nežiaducich účinkov nervozity či neschopnosti spánku. Viaže totiž rovnaké receptory ako kofeín, poskytuje pocit zvýšenie energie. Taktiež sa v štúdii zistilo, že pacientmi trpiaci na únavu hlásilo prekvapivých 92% zlepšenie svojich symptómov do 30 dní.

 

 

Cordyceps a jeho ďalšie účinky:

• pomáha pri dýchacích ochoreniach, ako bronchitída, pneumónia, astma a tuberkolóza
• pomáhapri srdcovo cievnych ochoreniach, ako ischemická choroba, ateroskleróza či infarkt
• pomáhapri chorobách vylučovacích a pohlavných orgánov, ako cystitída a enuréza
• pôsobí proti celkovej slabosti, potení a ochoreniach pečene
• pomáha pri chorobách krvi, ako je napríklad Verlhofova choroba
• pomáha pri reumatizme, ochoreniach imunity
• zmierňuje chronické obličkové ochorenia
• má priaznivý vplyv na prostatu
• detoxikuje organizmus
• pôsobí proti predčasnému starnutia a ochabnutiu kože
• pôsobí upokojujúco v stresových situáciách
• má protirakovinové účinky a redukuje negatívne vplyvy chemoterapie a rádioterapie
• lieči infekčné ochorenia
• má antibakteriálne, antizápalové a antivírusové účinky

 

Zloženie

Cordyceps, fosforečnan vápenatý, stearan horečnatý, želatínová kapsula

 

Dávkovanie

2 x denne 1-2 kapsule

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty1 tableta
Cordyceps500 mg

 

Cordyceps a svetové rekordy

Na svetovom šampionáte v atletike v Stuttgarde dominovali čínske atlétky, ktoré získali zlaté medaily a nasledujúci mesiac v Pekingu prekonali tri svetové rekordy. Všetky antidopingové testy boli negatívne a Medzinárodná atletická federácia potvrdila ich svetové rekordy. Ich tajomstvom bola aktívna zložka Cordyceps bez škodlivých účinkov. Taktiež ďalší čínski olympionistickí atléti Wang Junxia, Qu Junxia a Zhang Linli, dosiahli pod vplyvom Cordycepsu 5 svetových bežeckých rekordov.

Ďalšie informácie

Príchuťbez príchute

Napíšte vlastnú recenziu

Vaše hodnotenie: Cordyceps 700mg 90tbl - Gym Beam

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezda2 hviezdy3 hviezdy4 hviezdy5 hviezd
Kvalita

Hodnotenie príchutí:

  • Reload captcha

Igor Illeš - Cordyceps

Video recenzia od Igora Illeša na Cordyceps


Položiť otázku o produkte Cordyceps 700mg 90tbl - Gym Beam

  • Reload captcha

* Povinne vyplnené polia

 
Príchuť
Hodnotenie
Počet hodnotení